Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek jó ez az edzésterv...

Szerintetek jó ez az edzéstervem? 34/L,168cm,53kg.

Figyelt kérdés
Heti 3x 30perc(H,Sz,P) súlyzós edzés, azaz tömeg növelés a lehető legnagyobb súllyal, amit elbírok, előtte persze Protein ital. Utána rögtön 30p futás=szálkásítás. Majd (K,Cs) 2x/hét minimum 45perc laza futás, vagy 25p intervallumos futás + L-karnitin a futás előtt. Sz,V, pedig pihenés, ilyenkor nulla Szénhidr. Bár szálkásítás nekem most fontosabb a combok miatti zsírt el kell távolítanom! És persze a szálkásító diéta, ami a legfontosabb, bár az a legnehezebb számomra, és nagyon nehezen fog menni munka mellett, ott kell az erő a szénhidrátból sajnos, ezért nehéz lesz a szálk. diétát 100%-ra betartani. Sok fehérje, zöldség. Szénhidr.és gyümölcs csak 18:00ig! És semmi tej, cukor, liszt. És csak sima víz. Az izom növelő gyúrás előtt lehet szénhidr., hogy legyen erőm, és beépüljön a fehérje.

2012. júl. 21. 16:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

jónak látszik,leginkább fogalombéli hibák vannak.

kezdjük ott,hogy 34/L.

34 évesen már igencsak nő vagy,nem lány.

a tömegnövelés nem a súly mértékétől függ,hanem az étrendtől.

szóval tömegnövelés és szálkásítás alatt itt nagy súlyokkal és 6-12es ismétléssel dolgozunk.

a proteint edzés után kell inni nem előtte.

nulla ch pihenő napon,megint csak nem tudom honnan vetted.

összefoglalva,a méreteidet figyelembe véve,inkább tömegnövelő étrendet javasolnék és legalább 1 órás súlyzós edzést,és amikor már megvan a forma-némi izomtömeg kb 1 év-utána leszálkásítani.

2012. júl. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A protein italra volt írva hogy edzés előtt 1 órával kell inni. Bár tudom a fiúk a terembe edzés után isszák. Szóval 1ó súlyozás, de az nem jó hogy 1 év után kezdjek csak szálkásítani. Nekem el kell tüntetnem zsírt a combról már most. Szerinted ha csak súlyozok, eltűnik a zsírpárna?
2012. júl. 21. 16:32
 3/14 anonim ***** válasza:

ha az étrended kalória deficitben van,megvan a rendes fehérje bevitel 3 óránként,akkor igen,csökkenhet a testzsír,akár csak súlyzós edzéssel is.

persze ha megy hozzá az aerob,akkor még gyorsabban.

2012. júl. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
értem, köszi szépen.
2012. júl. 21. 16:45
 5/14 anonim ***** válasza:

A proteinbevitelt szétoszthatod akár 2 adagra is. Azért az edzés után fogyasztják, mert nem edzés közben nő az izom, hanem az utána lévő pihenő időszakban, ezért sem szabad túledzeni, vagy kevés fehérjét bevinni, mert akkor nem fog fejlődni. Illetve, mikor edzel, akkor mikrorepedések keletkeznek az izmaidban, ezt kompenzálja úgy a szervezeted, hogy a fehérjét beépíti, és ettől nő.

Tehát a 2-3g protein / testsúlykg -ot ( nőknek nem sokkal eltérőbb gondolom, de majd valamelyik profi megmondja ) én edzés után innám, de szétszedheted, ha gondolod, nem hinném, hogy nagy gond lesz tőle, csak többet ne vigyél be ennél, mert az már felesleges. Többet árthat, mint használ.

Egyébként az edzésterv jónak tűnik, ha bírod, csak ne legyen belőle túledzés, és pihenj eleget.

2012. júl. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszi
2012. júl. 21. 18:57
 7/14 Ci.ara ***** válasza:

"Heti 3x 30perc(H,Sz,P) súlyzós edzés, azaz tömeg növelés a lehető legnagyobb súllyal"..... "És persze a szálkásító diéta, ami a legfontosabb,"


Nincs olyan h tömegnövelő edzés csak tömegnövelő étrend van!


Mivel TE SZÁLKÁSÍTANI akarsz ezért kilogrammonként mehet 3g fehérje. Gyümölcsöt én a te helyedbe kiiktatnám. Estére menjen túró.

És sztem proteint azt edzés után igyad edzés előtt menjen mondjuk 150-200g csirkemell+50g rizs kb.

És súlyzós edzés előtt végezném a futást és utána a súlyzós edzést.


Am ajánlom neked a bodybuilder.hu oldalt sok mindent megtalálhatsz rajta!

2012. júl. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
kezd össze állni a kép. köszi. És még légy szíves, miért kell ennem néha szénhidrátot vagy valami édeset, mert különben nem tudok megnyugodni. Mivel pótolhatnám ezt a kényszert, bűnözést? Utána aztán lenyugszom.
2012. júl. 21. 20:23
 9/14 A kérdező kommentje:
sajnos néha a nem komplex szénhidr. pl. sós pálcika, de csak kevés, az, amiről nem tudok sajnos leszokni.
2012. júl. 21. 20:30
 10/14 anonim ***** válasza:

-A súlyzós edzést a futás előtt kell.

-Ha csak 30percet sulyzózol azt én csak szabad súlyokkal tenném, és főleg alapgyakorlatokkal.

-A ch bevitel reggelre és edzés utánra a legfontosabb, de ez függ a napi rutintol (munkaidő, edzés ideje).

-A protein lehet edzés előtt 1 órával vagy rögtön utána, ahogy szerinted beillik a képbe.

2012. júl. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!