Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az aikidóval szert lehet...

Az aikidóval szert lehet tenni sportos testalkatra?

Figyelt kérdés

heti 3x1,5 órát járok intenzíven aikidózni, és az lenne a kérdésem, hogy ennek a sportnak lesznek-e látható következményei. Nem gondolom, hogy nagyon izmos lennék tőle, de legalább egy kis izomzatot lehet vele építeni (persze rendes étrend mellett)?

17/f 170 cm 63 kg



2012. aug. 16. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Az aikido nem sport... Az izom és erőépítés meg minden harcművészetet gyakorló saját otthoni feladata.
2012. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dftgsgvghgev ***** válasza:
Egy kicsit fel lehet vele szedni, ha az uke-munkát komolyan veszed, és csinálsz erőnléti edzést is. Utóbbiból csak annyi kell szerintem, hogy aktív uke-munka mellett bírd szusszal az aktuális vizsgádat, nem kell túlzásba vinni. Esetleg gyakorolhatsz bokennel vagy joval is, az is "hoz a konyhára" valamicskét.
2012. aug. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
az aikido harcművészet, nem testépítés..de talán egy nagyon nagyon kicsi plusz izomzatra szert tehetsz, de nem hiszem, hogy meglátszana próbálkozz inkább küzdősportokkal. de persze az aikido egy nagyon jó időtöltés én nagyon szeretem érdemes csinálni (ha úgy gondolod, hogy legalább egy kicsit is segített a válaszom akkor légyszi pontozd fel, h 100%-ban helyes válaszokat adok)
2012. aug. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 aikiboxer ***** válasza:
100%
Az aikidóban, mint észrevetted nincs erősítés. A technikákat pedig, mint észrevetted, nem izomból nyomják. Ezt korábban hátránynak gondoltam. Most azonban, hogy fegyencedzést nyomok mellette, már inkább kényelmesebb így. Újabban a bokszedzések végén is lógok az erősítésről, helyette fegyencezek. Ezt az aikidón is megteheted. Vedd meg a Fegyencedzés c. könyvet, és minden edzés végén nyomj egy gyakorlatsort.
2012. aug. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!