Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy fogjak neki a gyúrásnak?...

Hogy fogjak neki a gyúrásnak? Teljesen kezdő vagyok!

Figyelt kérdés

szóval van egy súlyzó készletem Heavy Weight 2darab 6,8kg-os tárcsa

4 darab 4,5 kg-os tárcsa

146 cm hosszú alap rudat

2 darab rövid rud

+1 szobabicikli :D

Ezzel a felszereléssel szeretnék elkezdeni edzeni. Hogy fogjak neki? Milyen gyakorlatokat csináljak naponta? Mennyi ideig? milyen ütemben? Kezeimet és a mellizmom szeretném növelni. Étrendem hogy nézzen ki 1 nap? Miket egyek reggelire? Ebédre? Vacsorára?

183 cm vagyok 95 kiló ha ez fontos lehet. Légyszives segítsetek soha nem gyúrtam még nagyon kezdő vagyok de eltökélt.

Köszönöm az értelmesek válaszait.



2013. febr. 2. 03:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nem akarlak megsérteni de annyi de annyi ilyen kérdés volt már.ott van a kereső a jobb felső sarokban.
2013. febr. 2. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerintem jó pár kiló felesleg lehet rajtad, ha edzés nélkül ezzel a magassággal 95 kg vagy. Szálkásító diétával kellene kezdeni, megszabadulni a zsír nagy részétől. Utána majd tömegnövelés kontrolláltan.

A súlyzós edzés mellé kellene még heti 3-4 aerob edzés is, pl a szobabicaj jó lesz, alkalmanként 30-40 perc.


A súlyzós pedig:


kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]


Ja, és az étrend:

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]

2013. febr. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1. válaszoló nem haragszom és bocs hogy újra írtam 1 kérdést.

2. válaszoló neked köszönöm a részletes választ valahol eltudom kezdeni. Nem nagyon szeretném kigyúrni magam csak az a némi felesleg mennyen le. Nem gyúrtam soha de olyan melót végzek nap mint nap ahol folyamatos mozgás van sok lépcsőzés 20-50 kilós palackok cipelése emeletekre vagy akár nehezebb is a 4. re de ez már ketten természetesen.De ezzel sajnos nem megy le az a 10 kiló ami rajtam van.

2013. febr. 2. 14:27
 4/16 anonim ***** válasza:

Diéta nélkül nem megy le a zsír sajnos.

De még egyet tudnod kell:Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).

2013. febr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Elkezdtem az edzést.

gondolom az jó ha érzem a megmozgatott izmokat hogy dolgoztak valamit. body.builder.hu/edzestervek_reszletes.htm4?id=59#6

2 hónapig csinálom ezt mindenböl 3szor 15 öt csinálok ha a harmadik körre elfáradok nem baj ha csak 10 et csinálok? 1 perc szüneteket tartok a körök között. mennyire jó ha kb a 10 emelésnél elkezdem érezni a kezem?

És még 1 kérdés. Mennyi lehet kb ez a 146 centis rúd sűlya? nincs itthon mérlegem :(. sajnos az étrendemre nem nagyon tudok odafigyelni hogy minden napszakban tudjak enni pl 6 szor 1 nap mert 3 müszakban dolgozom de amikor eszem odafigyelek hogy mit és mennyit egyek.

2013. febr. 6. 15:16
 6/16 anonim ***** válasza:
Az edzés úgy jó lesz. A rúd kb 7-8kg lehet. Melóba pedig vigyél csirkemelles szendvicseket, ha nem tudsz ott dobozos kaját enni.
2013. febr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszod és a segítséged.


Teljesen máshogy érzem magam hogy elkezdtem edzeni azt hiszem sokat számít ez és akaratom is van.

Sajnos csak itthon tudok edzeni több okbol 1 a meló a másik az hogy ahol lakom sajnos olyanok járnak a konditerembe akik alpári parasztok és cinkelik azokat akik nincsenek kigyúrva meg teleszteroidozva stb. Elviselhetetlenek sajnos..

2013. febr. 6. 15:56
 8/16 anonim ***** válasza:
Én is otthon edzem most és tartok vele egy formát így is. Ha van elég súly, akkor otthon is lehet fejlődni.
2013. febr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az első link alatt azt írja mellezésre hogy 30 kilóval 10-15 nyomás? 3 körben? az nem sok 1 kezdőnek? ugyebár ebből is 3 szór 10-15
2013. febr. 6. 21:48
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkora súly legyen mindig, hogy kb 10 ismétlést tudj vele végezni.
2013. febr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!