Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire károsak ezek a...

Alganyalogató kérdése:

Mennyire károsak ezek a "zsírégetők" az emberi szervezetre?

Figyelt kérdés

A bratyóm szedi ezeket a ... , de észérvekkel nem tudom elmagyarázni neki, hogy szerintem ez nagyon nem egészséges dolog. Az egyik ilyen szerről ezt olvastam:


... célja a zsír anyagcseréjének optimalizálása, a zsírégetés és a tiszta izomtömeg növelése. Kulcsfontosságú aktív összetevőket tartalmaz, mint az L-karnitin, az inzulin hatású hatóanyagok, természetes energizálók és zsír-emuláló, lipotróp anyagok.


Egyidejű szinten tartó hatást kifejtő zsírégető készítmény:

- energizáló

- gátolja a zsírok felszívódását és a szénhidrátok zsírként való letapadását

- zsírbontó, lipotropikus hatású

- étvágycsökkentő


Egyéb összetevők: Choline citrate, uva ursi, L-carnitine, magnesium stearate, stearic acid.


Szerintem ez nem hangzik túl "egészségesnek".. :S



2013. máj. 18. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"de észérvekkel nem tudom elmagyarázni neki,"

Nem csoda, mert nincs semmi háttértudásod (: Attól, mert valami furán hangzik, még nem lesz automatikusan rossz. Azt megnézted már, mi van mondjuk egy sampon hátulján az összetevők közt? Vagy bármilyen zacskós "élelmiszerkészítményén"?

Sőt, a dihydrogene-monoxyderól hallottál-e?

2013. máj. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Dogmatix91 ***** válasza:
100%
A kereskedelmi forgalomban kapható táplálékkiegészítők nem károsak amennyiben nincs semmilyen betegsége (szív, vese stb.) a használónak (pl magas vérnyomásra koffeint bevenni nem tanácsos, de van még pár összetevő ami a szokásosnál jobban terhelheti a szervezetet). A zsírégetőknél a termogén zsírégetőket ajánlatos kerülni, ha valami ilyen probléma van, egyébként minden további nélkül használhatók.
2013. máj. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én igen, nagy mennyiségben fulladást okozhat.
2013. máj. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Dogmatix91 ***** válasza:
100%
főleg ha dobozostul veszi be :D
2013. máj. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az égetett hidrogénre gondoltam.
2013. máj. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen Wash én nem értek hozzá, ezért kérdeztem. :) És köszönöm szépen mindenkinek a gyors válaszát!
2013. máj. 18. 11:54
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Hatástalanok, és jobbára mellékhatástalanok is.


Tehát azért károsak, mert pénzkidobások. Optimalizálná a zsíranyagcseréjét? Akkor ne egyen cukrot..

2013. máj. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
De akkor miért akartad neki elmagyarázni, hogy nem jó, miközben tudod, hogy nem tudod eldönteni, hogy jó-e vagy nem? :P
2013. máj. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Osynho ***** válasza:
100%

Igen, ez a tipikus hozzáállás sajnos. Ha valamit nem ismernek, az egyből egészségtelen, kox, ha nem is öl meg azonnal, de impotenssé tesz, kinyírja a májat, lebénít. A szőlőcukor nem káros, a dextróz viszont az. A csirkemell nem káros, a tejsavófehérje viszont kinyír.


Inkább azokat az "ételeket" kellene megvizsgálni, amit a magyarok többsége nap, mint nap megeszik. Annyi felesleges és káros anyagot fogyasztanak, hogy csoda, hogy nem betegek folyamatosan. És pont ők vannak felháborodva, ha valaki pl napi 1-2g c vitamint fogyaszt, mondván, az egészségtelen. Ugyanez aszkorbinsav néven már instant halál. :D

2013. máj. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Osynho - betegek folyamatosan. Krónikusan.
2013. máj. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!