Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem lesz ebből túledzettség?

Nem lesz ebből túledzettség?

Figyelt kérdés

Imádom a bicepszezést, egyszerűen nem tudok betelni vele. Legszívesebben mindennap kétszer is csinálnám, de ez nyilván nem lehetséges, azonban szeretném a lehető legtöbbször megedzeni egy héten.Jelenleg kétnaponta csinálom.Arnold könyvében, A Testépítés Nagy Enciklopédiájában azt olvastam, hogy a bicepsznek elég 48 óra regenerálódási idő. Ti erről mit tudtok ?

A következőket szoktam edzés gyanánt csinálni:

Kalapács bicepsz két egykezes súlyzóval felváltva 10x4 12kg-val

Hagyományos bicepsz két egykezes súlyzóval felváltva 10x4 12kg-val

[Ezt eddig szuperszettbe nyomom, tehát kalapács után pihenés nélkül átváltok sima bicepszbe, ezután 1 perc pihenő és újra.]

Ezután vagy kétkezes bicepsz viszonylag nagy súllyal ~35-40kg 10x4, vagy egykezes koncentrált 12kg-val ugyanekkora ismétlésszámmal.



2013. jún. 29. 00:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Fölösleges. Ha ennyire élvezed csináld, de ettől nagy bicepszed soha nem lesz. Egyébként a bicepsz egy marha kicsi izom a testen. Minden izmot hasonló intenzitással kell terhelni, különben marha hülyén fogsz kinézni.
2013. jún. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Többi izmomat is edzegetem, de egyiket se szeretem ennyire megdolgoztatni. Szóval azt mondod, hogy ettől nem fogok többet fejlődni mintha heti egyszer edzeném csak meg ? Talán káros is lehet ?
2013. jún. 29. 00:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Heti két edzés még belefér, de két naponta fölös. Inkább az ez irányú energiáiddal eddz a többi izomra is, hogy szépen nézz ki. A fejlett tricepsz, delta, mell, has, comb stb. sem mutat ám rosszul.

Károsnak nem káros, max egy idő után valamid megfájdul, ha agyatlanul csinálod, valamint sokáig nem fogsz tőle fejlődni.

2013. jún. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy még hátedzésnél is számíthatunk úgy, hogy az egy fél bicepszezés(főleg ha ink. evező gyakorlatokat preferálsz)
2013. jún. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát kérdező.Ha jól regenerálódsz max heti 2x edzheted.De szerintem fölösleges.nem is értem miért szeretik ennyire edzeni a bicepszet.Én az összes gyakorlatot utálom rá kivéve a szűk húzódzkodást.
2013. jún. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2013. júl. 6. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!