Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés mellett tej fogyasztható-e?

Micsinai kérdése:

Edzés mellett tej fogyasztható-e?

Figyelt kérdés

Edzés után szoktam csak tejet (nem a frissen fejt 100% zsiros tejre, hanem 1,5% os bolti tejre gondolok) inni, amivel a saját készítésű fehérje turmixomat iszom:


kb fél liter (egész nap) tej

2 tojás

naturális szójafehérje por (2 evőkanál)


Nem testépítéssel foglalkozom, csak naturba erős és izmos akarok lenni, ami azt jelenti hogy fegyencedzés és súlyzós edzést párosítom. És mielőtt valaki elkezdi h vegyek scitec nutrition anyagokat meg jumbot emg iylen szarokat azokkal közlöm, hogy én ellene vagyok az ilyen szereknek (lehet az akármiből) és saját magam állítom össze az étrendem/protein mennyiségem.


18/F


2013. aug. 3. 23:17
 1/9 Archi^^ válasza:
88%
A tej a csecsemők tápláléka. Arra való, hogy a fejletlen emésztőrendszerű kisbaba, vagy ha már tehéntejről van szó, borjú, könnyen és gyorsan meg tudja emészteni. Ha megnézel egy csecsemőt, csupa kis hurka, úgy néz ki, mint a Michelin-baba. Egy felnőtt embernek nincs szüksége tejre, ahogy egy felnőtt tehén sem iszik tejet. Főleg nem azt a szart, amit "tej" néven árulnak a boltban. Felejtsd el. Tele van tejcukorral, zsírral és kalóriával. Fehérjeturmixot vízzel kell inni.
2013. aug. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Rosszul teszed, ha ezeket barkácsolod össze.

A nyers tojástól szalmonellás is lehetsz, és a fele sem szívófik fel nyersen + vitsminhiányt is okoz.

A tejjel lassítod a fehérje felszívódását, pedig edzés után gyors fehérje visszatöltés kellene. Ha nem akarsz normális tejsavóproteint, akkor egyél sült vagy főtt tojást rizzsel, de ne barkácsolj sz@r turmixot. Azzal nem válik a kaja testépítésre alkalmasabbá.

2013. aug. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Első ha a boltokban nem tejet, hanem bolti szart árulnak tej néven, akkor az hogy van tele tejcukorral? :)
2013. aug. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

én napi 1-2 litert iszok meg belőle, mert szeretem az izét,

annyira azért nem kell komolyan venni mindent amit írnak, főleg az első válaszoló kicsit arrogáns stílusban írt.

lehet h a testépítők nem nagyon isszák, mint ahogy montez is írta, a felszívódás miatt, meg ki tudja mi miatt még, de én mindig megiszom a szokásos adagomat, és még az edzés is jól megy.

40F

2013. aug. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat kivéve az elsőét
2013. aug. 4. 00:06
 6/9 Szergej55 ***** válasza:
Pedig igaza van.
2013. aug. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem is a tejjel van itt a nagy probléma, hanem a nyers tojással és a szójával. A szója pedig ösztrogén hormonokat és allergén anyagokat tartalmaz és a fele a biológiai értéke (bv érték) a tejsavóhoz viszonyítva. Tehát a kérdésben leírt turmixban semmi használható értékes tápanyag nincs.
2013. aug. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Na még egy "fogalmam sincs, mi az, de biztos szar"-lovag. Elárulok egy titkot: a tejsavóproteint tejből csinálják. Mi fordulhat még elő gyakran? Szőlőcukor? Zabliszt? Maltodextrin? Nahát, csak nem teljesen hétköznapi anyagok?!
2013. aug. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%

Se a tej, se a nyers tojás nem jó! A tejben viszonylag sok a zsír és a cukor, ezért nem túl jó fehérjeforrás. A tehéntej a kisbocinak való ital, nem egy embernek. Nem hiába laktózérzékeny a felnőtt európai populáció nagy része. A szója meg megint csak nem emberi kaja.

Inkább süsd meg a tojásfehérjét és egyél mellé rizst edzés után.

A táplálékkiegészítő fehérjepor pl, aminek te annyira ellene vagy ugyanolyan kaja, ugyanolyan fehérje, mint ami a szilárd táplálékban van, csak ki van belőle szedve a fölösleges zsír meg cukor nagy része. de ha nem, akkor nem. A tej meg a nyers tojás, sőt a szója is hülyeség. Együtt meg pláne.

2013. aug. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!