Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lányként lapos hasam pilatestő...

Lányként lapos hasam pilatestől lehet? Többi lent

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, 65 kg-ról sikerült 59-re fogynom, még 1-2-3 kiló, és minden deka zsír eltűnik, 2 éve sokat pilateseztem, és nem is voltam kövér, de egy pici hasam mindig volt. Ha ettem, azonnal felpuffadtam...

Csak nem voltam elég kitartó, és még 1-2 hónap edzéssel nekem is olyan lapos lett volna a hasam, mint másoknak, vagy ez annyira alkati dolog, hogy ha bele gebedek se lesz mindig lapos?


A felpuffadás vajon azért olyan látványos, mert nem elég edzettek a hasizmaim?


(20 fokos gerincferdülésem van oldalirányban és "bikanyakam", ami adottság, nem szerzett és nem változtatható meg... - ha ezek számítanak a hastémában...)


Ja, a szénhidrátokat már nagyon durván visszafogom!


Túrós palacsintát meg már bakker nem is merek enni, mert 2 darabtól már úgy érzem, hogy kidurranok... lehet, hogy érzékeny is vagyok valamire?



Köszönöm a válaszokat!!


2013. aug. 10. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. Szálkásító étrendtől meg aerob mozgástól lesz lapos hasad.


A felpuffadás sok mindentől lehet. Rossz táplálkozás (pl a palacsinta is ilyen a cukrozott túróval...), kevés folyadékbevitel, menstruáció, túl gyorsan ettél, túl sokat ettél stb.


A szénhidrátokat fölösleges nagyon durván visszafogni. A szénhidrátra szüksége van a szervezetednek, a szénhidrátok minősége nem mindegy. Pl túrós palacsinta helyett egyél zöldséget, gyümölcsöt, zabpelyhet vagy barnarizst.


Egyébként igen, van olyan alkat, aki egészségesen nem tud fenntartani egy szálkás formát, csak koplalással. Annak meg semmi értelme.

2013. aug. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a paleo étrendet kipróbálhatod ha ennyire hajlamos vagy a puffadásra.

az 1 hónap alatt megszünteti.

ha pedig tetszett neked a pilates,akkor tovább léphetnél a power jógára mondjuk,ami az egész testet edzi nem csak a törzset és lényegesen komolyabb fizikai igénybevételt követel,ezért több kalóriát is éget.

2013. aug. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az aerob edzésre tudnátok példákat mondani? Csak ne futás meg úszás... a bringa nem jó?


Csak annyira érthetetlen számomra, hogy már combról, fenékről, csípőről, karról olyan szépen olvasnak le a kilók, a hasam meg nem akar ilyen szépen alakulni.


Egyébként a "felsőbb" részein már tök jól megerősödtek az izmok, csak a hasam aljánál van kis gáz.


De ez is olyan, hogy ha állok, akkor majdnem lapos (a köldököm vonalában egy csíkban beljebb van, és utána kezd el kicsit dudorodni, de ha "kutyapózban" vagyok, akkor meg csüng, és hát ez nagyon nem szép dolog tőle.:D



Tudnátok mondani konkrét gyakorlatokat, amivel erre a részre edzhetek?


A pilatesben én azt a DVD-t csinálom, amin van külön hát, kar, comb és fenék, had és derék blokk, + egy reform durva program.:D


De az is lehet, hogy csak türelmetlen vagyok, 1-2 hét alatt gondolom még irreális, hogy lapos legyen a hasam (heti 5-6 napon 1 órát tornázom.)

Mennyi idő kellhet szerintetek (Jó ez kicsit h.lye kérdés, nyilván alkati dolog is, meg honnan tudnátok, hogy jelenleg milyen állapotban vagyok, csak úgy hozzávetőlegesen... már tényleg csak 1-2 kilót kell fogynom, tehát már csak edzéssel akarok és tudok alakot formálni.)


Köszönöm előre is!!:)

2013. aug. 11. 09:23
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

gerincproblémával a futás-kocogás alapól ki vannak lőve.

uh igen a bringa lehet teljesen jó aerob edzésnek.

a kutya pózban meg úgyis mögötted áll a palid,uh pont nem látja a kicsit lógó hasad:).

de ha téged zavar,akkor a meglévő diétáddal és a kiegészítő aerob edzéssel csökkentheted a testzsírt.

2013. aug. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!