Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha 2 x 20 kg egykezessel...

Ha 2 x 20 kg egykezessel tudok 10-15 ismétlést csinálni fekve nyomás szériánként, kb. hány kg-os kétkezest tudnék kinyomni?

Figyelt kérdés
Még sosem próbáltam a kétkezes fekve nyomást, mellre mindig egykezessel dolgozok (ahhoz nem kell edzőtárs :) ). Kíváncsi lennék, mekkora súlyt lennék képes megemelni.

2013. aug. 10. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Én valami olyasmit hallottam,hogy az egyszerre kinyomottnak a duplája,vagyis nálad 80 kiló.De nem tudom mennyire igaz.

De amúgy nem kell a fekvenyomáshoz társ.

2013. aug. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem 24-27 kilóssal megy szériánként 10-15 egykezessel, rúddal 70 körül.
2013. aug. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs rá képlet, nem lehet ezt átváltani. Kicsivel többel tudsz rúddal nyomni, mint egykezesekkel, de pontos értéket nem lehet mondani. Egyébként ha még nem nyomtál rúddal, akkor elsőre nem is tuti, hogy több menne, mert rá kell érezni annak is az útjára.
2013. aug. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 85 kiló vagyok egyébként, én is 70-80 kg-ra tippelnék, de az edzőteremben 60 kilóval fogok próbálkozni először, hogy érezzem, mennyire megy, és mennyire veszi igénybe az izületeimet. Ha már biztos leszek a fogásban és az ismétlések is stabilak lesznek, akkor fogom emelni a súlyt.
2013. aug. 11. 22:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt egyébként is így kell, senki nem esik neki egyből a a max súlynak, amit kibír nyomni. Több sorozattal kell felmenni a nagy súlyig, ellenkező esetben csúnya sérülés lehet belőle. Főleg a rotátor köpeny szokott meghúzódni.
2013. aug. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
fokozatosan növeld a súlyt, ne sokkold le magad egyből.
2021. dec. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!