Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hízékony vagyok, heti hány edzés?

Hízékony vagyok, heti hány edzés?

Figyelt kérdés
elég hetente 2x teljesen megdolgozni az egész testet, vagy tegyem ugyan ezt 3x? a kérdés az, hogy ha 2x edzek akkor 2-3 nap pihenő marad a testemnek, ha 3x akkor pedig mindig csak 1 nap regenerálódási idő lesz, esetemben melyik érdemesebb?
2013. szept. 2. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Kezdőknek 2 hónapig heti 3 napos teljes testes edzés kell.

Ilyenkor minden izomcsoportra egy gyakorlat megy, gyakorlatonként 3-4 sorozattal. Így még tudsz regenerálódni két naponta is.

Utána válthatsz osztott edzésre.

2013. szept. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja és a hízékonyság miatt nem kell kevesebb vagy több edzés, mivel ez nagyrészt étrendi dolog. Azt kell jól belőni.
2013. szept. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
már bőven túl vagyok a 2 hónapon, de idáig mindig teljes testes edzést csináltam, ha szétszedem, és 1 héten egy testrészre(pl. bicepsz) csak egy edzésen kerül sor, tehát 1 héten csak 1x van megedzve, az elég az izomnak hogy fejlődjön és erősödjön? csak mert a szédszedett edzéstervekben sorra minden testrész hetente egyszer mozog csak.
2013. szept. 2. 10:09
 4/4 anonim ***** válasza:
41%

A két hónap teljes testes után még nem árt 1-2 hónap kétfelé bontott edzésterv. A-B-A, másik héten B-A-B.

És csak ezután menne a teljesen osztott. Ilyenkor (a teljesen osztottnál) már egy izomcsoport csak egyszer van edzve (kivéve vádli, has), de akkor keményen több gyakorlattal (nagy izmokra 4 is mehet, kisebbekre 2-3), gyakorlatonként 3-4 sorozattal.

Nem kérdés hogy így is fejlődsz e, hanem FŐLEG így fogsz fejlődni. Mivel nem csak bicepszezésnél kap a bicepsz terhelés, hanem pl hátnál is, vagy a tricepsz kap másodlagos terhelést mellnél is. Vagy a vállak is mellnél, stb. tehát igazából nem egyszer éri terhelés az izmokat. Naturálban több idő kell regegenrálódni.

2013. szept. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!