Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért olyan fontos a fekvenyomás?

Miért olyan fontos a fekvenyomás?

Figyelt kérdés

2013. szept. 10. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Alapgyakorlat. Így tudsz nagy súlyokkal dolgozni és ezáltal megfelelő hipertrófiát elérni. Azaz mikroszakadások kellenek az izomban, hogy azok regenerálódva növekedést okozzanak. Kis tárogatással, áthúzással nem lesz megfelelő terhelés, kell nyomógyakorlat is.
2013. szept. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért fontos? Montez leírta, az hogy másoknál miért fontosabb a többi gyakorlatnál (pl guggolás) jó kérdés.
2013. szept. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, de ahogy észrevettem sokan szinte csak fekvenyomást és karozást csinálnak, a többit összecsapják, elsumákolják. Legalább ilyen fontos gyakorlat a guggolás, amivel a többi izom is jobban fejlődik, bár egyesek ezt nem kockáztatják meg, mert a guggolás fárasztó :D
2013. szept. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem.De,aki nem nyom fekve az azért fog fejlődni?Én csinálok fekvenyomást,csak érdekel,miért mondják,hogy nem lehet kihagyni.
2013. szept. 10. 21:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Írjam le még egyszer? Nem volt egyértelmű?
2013. szept. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A fekvenyomás kb a gyakorlatok királya, általában azt kérdezik meg mennyit nyomsz fekve még csak nem is azt hogyan bicepszezel. Szóval szvsz nem fontos annyira mint amennyire sokan ráfókuszálnak (igaz én csak 1 konditerembe jártam, de ott a fekvenyomó pad volt az úr:D) azért is lehet ez mert így tudod kb a legnagyobb súlyokat megmozgatni... meg guggolással csak az nem annyira menő :D
2013. szept. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azért tartják annyira fontosnak, mert az a leglátványosabb gyakorlat.
2013. szept. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem azért, hanem amit leírtam: ezzel tudod a legnagyobb súlyokat megmozgatni, amivel az izmokban mikroszakadásokat tudsz okozni, így tudsz fejlődni. Fontos hogy legyen egy nyomógyakorlat. De nem fontosabb mint más izomcsoportnál az alapgyakorlatok, pl guggolás, mellről nyomás, húzódzkodás, felhúzás, stb. Tehát nem fontosabb, mint ezek, de fontos!
2013. szept. 11. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb izmot a felhúzás mozgatja meg, illetve az erőemelő stílusú guggolás.

A fekvenyomás azért menő mert a többség fél a guggolástól és így a felsőtest gyakorlatokban mérve a fekvenyomás a legjobb.

Nem elhanyagolható, mivel a mellizom funkciója a vállak "összetartása", ami gyakorlatban nyomógyakorlatot jelent. De én pl. csak egykezessel nyomok fekve. Kisebb súlyok, mert fel is kell azt emelni karból a combjaidra de szabályosabb és kevésbé gyilkolja a vállamat.

2013. szept. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!