Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melledzés, melyik gyakorlat...

Melledzés, melyik gyakorlat legyen?

Figyelt kérdés

Eddig ezek voltak 1 nap:

fekvenyomás egyenes padon

fekv.nyom. ferde padon

tárogatás egyenesen

tárogatás ferdén


Azért csinálom minkét módon mert azt hallottam hogy jó ha ferde padon is el van végezve a gyakorlat. és néha úgy én is jobban érzem a mellem.


a kérdés hogy hogy tudnék variálni a mell napon, hogy ne legyen unalmas? mert ezeket "mindenképp el kell végeznem" nem? múlt héten úgy csináltam hogy szuperszettbe toltam de holnap már megint jön ez a két monoton gyakorlat...



2013. okt. 27. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell őket mindenképpen elvégezned.

A fekvenyomás alap gyakorlat de nem azt jelenti, hogy ha nem csinálod akkor már nem is jó az edzésed.

Lehet azt rúd helyett egykezessel is nyomni. Azt is nyomhatod végig egyenesen, de a vége felé be is forgathatod őket.

Aztán csinálhatsz áthúzást is, vagy tolódzkodást jól előre dőlve


Pl egy edzés:


Fekvenyomás egykezesekkel egyenes padon

Tárogatás ferde padon

Áthúzás


Ha mindig ugyanazt edzed az izmaid hozzá szoknak a terheléshez és nem reagálnak egy idő után úgy ahogy szeretnéd.

Rengeteg kombinációt ki tudsz próbálni

2013. okt. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

-sorrend variálása

-áthúzás, Peck-deck gép

-egykezes és kétkezes súlyzó cserélgetése edzésenként(nyilván a fekvenyomásoknál)

2013. okt. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell minden edzésen ugyanazt csinálni!

Nekem A és B hetem van.

A hét:

4x8 Fekvenyomás vízszintes padon rúddal

3x10 Ferde padon nyomás kézisúlyzókkal

3x12 Tolódzkodás

3x15 Ferde padon tárogatás

B hét:

4x8 Ferde padon nyomás rúddal

3x10 Fekvenyomás vízszintes padon kézisúlyzókkal

3x12 Áthúzás

3x15 Vízszintes padon tárogatás


De szoktam az ismétlésszámmal is variálni. Van hogy félpiramisban megyek fel, nagy ritkán meg extrém magas ismétlésszámot alkalmazok, de lehet csinálni szuperszettben is, vagy óriássorozatokat stb.. Vagyis sokféleképpen változatosság teheted az edzésedet. Egyébként meg nem csak az unalom ellen fontos ez, hanem az izomnövelés szempontjából is, ezt hívják az izomösszezavarás elvének.

2013. okt. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!