Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelőt vagy fehérjét?

Tömegnövelőt vagy fehérjét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előre leszögezem, nem vagyok testépítő, nem is szeretnék az lenni és nem is értek hozzá! :)


Szeretném a segítségeteket kérni a döntésben!

Két éve nagyon vékony voltam, ezért elkezdtem úszni és mellette konditeremben edzeni. Minden edzés után 1 adag Hypermass 5000-et ittam. Ettől nagyon megnőtt az étvágyam és szépen lassan növekedtem is. (fél év alatt +8kg) Elértem a megfelelőt alakot és szálkásításnak kezdtem. Később elég csúnyán lebetegedtem 1 hónapra és visszafogytam...


Egy hónapja újra elkezdtem kondizni, és szeretnék megint így lassan növekedni. Nem csodát szeretnék elérni minimális idő alatt!!! Hanem az ektomorf testalkatomból egy kicsit vállasabb, testesebb átlag testalkatot.

(Most 189 cm és 72 kg vagyok, nyárra 78-80 kg szeretnék lenni.)


A kérdés pedig: Használjam újra a Hypermass 5000-et, vagy ismerősöm javaslatára szedjek csak fehérjét?

Természetesen megfelelő étrend mellett.


Fehérjéből melyiket ajánlanád?

[link]


Köszönöm válaszod!



2013. okt. 28. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell eldöntened, mi helyetted nem dönthetünk. Ha fehérjét választod akkor az mellé mindenféleképpen szedj kreatint is. A kettő együtt az igazi. Tömegnövelésre nem hinném hogy szükséged lenne, de ahogy érzed. Ezt neked kell tudnod.
2013. okt. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül szerintem a brutal muscle-on. a tejsavós verzió nem a marhás, és teszel be maltodextrint vagy vitargot.

Így messze jobb, mint a hypermass

2013. okt. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
edzés után csak
2013. okt. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Izomnöveléshez edzés után kell ch is nem elég a fehérje. Tehát ez esetben jobb lenne egy tömegnövelő vagy veszel proteint és ahhoz teszel edzés után (de csak ekkor!) 40-50 g gyors szénhidrátot, pl maltodextrint, dextrózt, carb-f-et , stb.

Ha pedig szálkásítasz (zsírleadás), akkor edzés után fehérje + glutamin menjen.

De az egész napi étrend számít, nem csak egy tápkieg.

2013. okt. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A kreatin, maltodextrin, vitargo miért kell mellé? Mire jó? És melyik termékben találom meg?

2013. okt. 28. 14:43
 6/9 Frontosa ***** válasza:
100%

A malto és vitargo szénhidrátok, a kreatin nem létfontosságú kezdésnek.

Multivitamin, fehérje+szénhidrát edzés után az alap kiegészítők.

Kelleni fog étrend, ha tömegelsz akkor úgy rakd össze hogy meglegyen a 2 gramm/ttkg fehérje és 4-5 gramm/ttkg szénhidrát napi tápanyagbevitel. Fehérje kieget használhatod még a napi beviteled kiegészítésére is, azaz ha nincs meg a 2 gramm egy nap, akkor mehet protein kieg.

Ha nem jön a tömeg akkor vidd feljebb a ch beviteled, ha zsírosodsz akkor meg lejjebb, mivel egyénenként eltérő a beviteli igény.

Üdv,

2013. okt. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A gyors ch (dextróz, malto, vitargo, stb) azért kell edzés után, mert egyrészt feltölti az izmok glikogén raktárait, másrészt megemeli az inzulinszintet, így az aminosavak is jobban fel tudnak szívódni.
2013. okt. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és pontos válaszokat, ment a +!
2013. okt. 28. 15:28
 9/9 anonim ***** válasza:

A cikk még bétaverziós, tesztelés alatt, feedback jöhet: [link]


kivonat: kiegek:

Edzés után fehérje + gyorsch

napközben fehérje + mivel ekto vagy, lassabb ch kéne, mondjuk zab (Myprotein Instant Oats), ha nem tudsz eleget enni.

2013. okt. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!