Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Húzódzkodás és mellhez húzás...

Húzódzkodás és mellhez húzás csigán mehet egy edzésen?

Figyelt kérdés

A húzódzkodás mellhez és a mellhez húzás csigán mehet egy edzésen ? Így nézne ki akkor a hát edzésem

Húzódzkodás mellhez 4x10

Lehúzás mellhez hátgépen 4x10

Evezés előrehajolva (néha fűrészelés)12-10-8-6

T-rudas evezés 12-10-8-6

Kábeles evezés 4x10-12

Felhúzás 12-10-8-6

És a fegyencedzésből az egykezes húzódzkodás (ezen dolgozok) 2 sorozat 5-6 ismétléssel

Jó hátedzés lenne ez így ?


2014. jan. 3. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
mehet, de sok lesz a gyakorlat. Elég 3-4 + felhúzás.
2014. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Montez!

Szerinted vannak olyan hátizom gyakorlatok, amik kimondottan a szélességre mennek rá ? Húzódzkodás mellhez széles fogással és a csigán lehúzás széles fogással, gyakorlatokon kívül.

2014. jan. 3. 16:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan, hogy kimondottan szélesítő és külön vastagító gyakorlat. Esetleg jobban terheli a külső részt a széles húzódzkodás és lehúzás, de azok sem csak szélesítő gyakorlatok. Nekem a sima döntött törzsű evezés széles fogással is jó. De ezt te is érzed, ha végzed a gyakorlatokat.
2014. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mehet egy edzésen, ezzel nincs semmi probléma.


De minek három evezés? Kettő pont elég lenne.

Én egyébkéntis úgy csinálnám, hogy lehúzás-evezés-lehúzás-evezés. ennek mondjuk nincs. túl sok jelentősége.

Az egyik lehúzó gyakorlat is, mondjuk a csigás lehetne szűk fogással.

Az evezés előrehajolva az mi? A döntött törzsű evezés?

A felhúzást pedig érdemes az edzés elején csinálni.

Mivel az a legnehezebb gyakorlat, meg mivel pont jó utána a húzódzkodás, mert legalább megnyújtja a derekadat!

Amúgy nagyon sok ez így! A hülye evezések miatt, egyik helyett inkább menjen csigán letolás nyújtott karral, így a fűrészizmok is kapnak elég terhelést.

Meg az első lehúzás és evezés után elég lenne minden gyakorlatból három sorozat is.


Én így csinálnám a helyedben;


1. Bemelegítés: 5-10 perc evezőgépen

2. 4 sorozat: Felhúzás

3. 4 sorozat: Húzódzkodás

4. 4 sorozat: Döntött törzsű evezés rúddal

5. 3 sorozat: Csigán lehúzás mellkashoz szűk fogással

6. 3 sorozat: T-rudas evezés

7. 3 sorozat: Csigán letolás nyújtott karral

8. Nyújtás

2014. jan. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!