Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan szedhetek fel +10 kilót?

Hogyan szedhetek fel +10 kilót?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok kosarazom (center vagyok) és nincsenek testépítő vágyaim isten ments :D csak jó és izmos alakot szeretnék. 182 cm és 71 kiló vagyok. Szeretnék 80 kiló lenni legalább. Ahogy én látom csak a táplálék bevitellel van bajom meg az alkatom ilyen, ha meg lesz az alap abból edzésen (heti 3 másfél óra ) hetek hónapok múlva meg lesz az izom legalábbis ez eddig is így volt. Ez megoldható napi 5 étkezéssel vagy szükségesek táplálék kiegészítők / fehérjék / tömegnövelők vagy ilyen korban /szinten nem szükséges?

Étkezési tanácsokat nagyon szívesen fogadnék. Mondom nem 120 kilós niga/testépítő akarok lenni csak test/izomtömeget felszíni.



2014. jan. 10. 22:21
 1/8 A kérdező kommentje:
És természetesen fiú vagyok
2014. jan. 10. 22:23
 2/8 anonim ***** válasza:

Megoldható azzal, ha rendes étrended van (tömegnövelő étrend), nem kötelező a tápkieg. Viszont ehetsz akárhogy, ha nem stimulálod az izmaidat edzéssel, akkor nem fogják felvenni és beépíteni a tápanyagot, s így maximum hízni tudsz az ilyen étrendtől.


Izomépítő edzés szükséges, ehhez viszont ugyanazt kell csinálnod, mint a testépítőknek, súlyzós edzést az étrend mellett, vagy legalább saját testsúlyosat.


Nem értem ezt a kib*szott irreális félelmet, hogy ó jajj, nem akarok testépítő lenni, mert az átlag embernek rögtön a profik ugranak be. Mert szerinted ha nekiállsz súlyzózni, akkor ilyen leszel: [link] ?

Mert távolról sem. Tudod egy ilyen test elérése mennyi év, mennyi ráfordítás, a teljes életed rááldozásának és nem mellesleg nagy rakás koksznak az eredménye? Ha ezek közül bármelyik hiányzik, de főleg a koksz, akkor te soha a büdös életbe nem fogsz így kinézni. Majd látod te is, hogy a kosár mellett mennyire nehéz lesz egy magas emberként izmot felszedned.


Kb. annyira reális ez az esély, mintha valaki azt mondaná, hogy "Isten ments, én nem akarok Bugattiba ülni, mert az 400-zal megy, nem akarok meghalni, messze nem vezetek olyan jól." De ki mondta, hogy neked el kell menned 400-ig, hm? Ha akarod, akkor 30-cal gurulsz végig, mert ez rajtad áll, nem igaz? Ugyanígy rajtad áll, hogy milyen szintig viszed el a testépítést.



Olvasnivaló: Sárga Kapszula. Töltsd le.

2014. jan. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%
insanity, p90x, p90x2, fegyenc edzés, annyi az egész hogy ne egyél sok zsírt, viszont fehérjét aprítsd be a szervezetbe! csokit 1dbot ehetsz azt is max hétvégén, chipset felejtsd el örökre, egyél sok halat, tojást, gyümölcsöt, zöldséget, tésztát, gombát, fehérje shaket is ihatsz edzések után -> tejsavó fehérjét! Tömegnövelő, multivitamin stb nem kell! felesleges és tönkre vágja a belső szerveidet. Fehérje viszont nem mivel hamar felszívódik, 1 hátránya van: nem természetes módon jut be a szervezetedbe. lényegében ennyi az egész. így élek 1 éve és nem panaszkodok :) ha van még kérdésed, írj privátot válaszolok!
2014. jan. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó nagy hülyeségeket mondasz. Kérdező, ha jót akarsz magadnak, akkor nem rá hallgatsz, mert teletömi a fejedet téves marhaságokkal.
2014. jan. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pfff múltkor nekem is kemenykedett a gyerek ő megmagyaráz mindent te idióta vagy ......
2014. jan. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csak azt akartam kifejezni hogy nem akarok 30eket tápkiegészítőkre költeni, azért mondtam hogy inkább az étel a probléma, mert 3 edzésem plusz egy erősítő van kondiban, ott azért van elég megterhelés szerintem, de 15 évesen úgy magamtól nem gáz egyedül kondiba menni? :D

2014. jan. 11. 15:15
 7/8 A kérdező kommentje:
Mert a korosztályomból kevesen vannak akik rendszeresen csinálják. Egy két év múlva én is úgy érzem hogy el kéne kezdeni
2014. jan. 11. 15:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mehetsz ennyi idősen kondiba, simán elkezdheted akkorán.


Mondom, olvasd el a könyvet, az az alapkérdéseket általában meg szokta válaszolni, edzés, étkezés, egyebek terén.

2014. jan. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!