Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hol tudom megnézni egyes...

Hol tudom megnézni egyes pékségekben kapható magvas zsemlék, tk pékáruk stb. makróit?

Figyelt kérdés

Fornetti, ceres, fent vannak kalóriagurun, de pl zalaco, egyéb pékségben árultak nincsenek fent még a hivatalos oldalon sem.


Ti ha vesztek valami magos zsemlét a sparban, tescoban, máshol, honnan tudjátok mennyi ch-t zsírt tartalmaz?

Neten csak olyat találtam még ahol kalória van, de semmi más adat nincs.


2014. jan. 18. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Tömegelésnél kb értéket nézek, egymáshoz hasonlítom, vagy sütöm.
2014. jan. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem még tippem sincs, hogy egy tk zsemlében mennyi ch van.

30-60g? Nem mindegy. Egy tk kenyérben kb 40-50g ch van 100g-ban, de honnan tudom hány grammos egy zsömle? Nem vihetek magammal a pékségbe mérleget. Vagy vegyek többet hogy otthon le tudjam mérni? Hülyének nézhetnek az eladók, ha megkérdezem mennyi a ch tartalma, v mennyi a súlya?

2014. jan. 19. 10:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Súlyt meg mondja, akkor már utánanézhetsz.
2014. jan. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

Nem lehet tudni. Én így élek. Lehet venni egy csomó tartós toast kenyeret, amiken megadják a makrókat, de hosszú távon csak ilyen kenyeret enni szerintem nem ajánlatos. Én sokáig csináltam, éppen a kalóriaszámolgatás miatt. Aztán maradtam a helyi pékség rozsos zsömléjénél. Azt vettem 56 gramm CH-nak, 8 gramm fehérjének meg 2 gramm írnak 100 grammonként. Nem teljes kiörlésű, de rakok bele étkezási korpát. Hellyel közzel megfelel. Azt tudod még csinálni, hogy összehasonlítasz egy pár tartó toast kenyeret, ami a leginkább hasonlít összetételben ahhoz, amit a pékségben venni akarsz, veszel egy átlagszámot a makrókból és azzal számolsz. Akkor olyan nagyon már nem lőhetsz mellé.

Van még egy gond, ha túlzásba akarod vinni a méricskélést, ez pedig az, hogy mennyire homogén maga a kenyér. Nem mindegy, hogy kívül belül puha, vagy a szétégett kemény héj alatt tiszta szivacs/vizes belső van. Átlagban persze ennek nincs jelentősége, de én pl. ezért eszek zsömlét, ha mérni akarok.

mindez persze csak akkor, ha túl akarod lihegni az egészet. Akkor sem lesz semmi gond, ha csak leméred oszt kész. Olyan nagyon nem lehet mellé lőni. Gondolom nem eszel kenyeret napi 5 alkalommal.

2014. jan. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!