Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Diétába a lenti zöldségek...

Diétába a lenti zöldségek beleférnek?

Figyelt kérdés
a hagyományos brokkoli-répa-karfiol helyett olyanok hogy pl.: saláta, káposzta, cékla, hagyma, retek, (nem zöldség tudom) gomba. Ezek közül melyek felelnek meg? Tudtok még mondani olyat ami belefér diétába?
2014. márc. 11. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
MINDEN zöldségféle belefér a diétába, mert kevés kalória van bennük.
2014. márc. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tömegnövelő diéta is diéta... Te gondolom szálkásítóra gondolsz...

Azért nem minden zöldség fér bele! A hüvelyeseknek (bab borsó) és a kukoricának, répának magas a keményítő tartalma!

Egyél cukkinit, kelbimbót, gombát, paprikát, annyi féle van még...

2014. márc. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, szálkásítóra gondoltam. És a cékla+káposzta kombó jó? Csak mert van itthon reszelt cékla+káposzta keverék.
2014. márc. 11. 18:25
 4/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

A cékla, karalábé és sárgarépa viszonylag magas Ch tartalmúak ugyan, de betyár magas a rosttartalmuk is (azt, hogy a rostot CH-nak vették-e, amikor elkészítették azokat a Ch tartalom táblákat, amivel tele van az internet, nem tudom). A káposzta kevesebb CH, még több rosttal. A saláta kevesebb rost, de kevesebb Ch is, mint a káposzta.

Ha lehet hinni a negatív kalória elméletnek, akkor azt tipikusan az ilyen magas rosttartalmú zöldségekre vonatkozik.

A hagyma kakukktojás, "magas" Ch tartalom, kevés rost. Azzal csak óvatosan. Ha szálkásítás, akkor a répa, cékla, és karalábé is csak óvatosan, főleg, ha párolt.

Paprika, paradicsom mehet.

Amit tapasztalatom szerint orrba szájba ehetsz, az az uborka, brokkoli, retek.

A káposzta tapasztalatom szerint negatív kalóriás :)

Karfiolnál soha sem tudtam eldönteni.

Ezeknek neten te is utána nézhetsz, aztán döntsd el te, melyik oldalnak hiszel.

Az, hogy "mi fér bele", annak is függvénye, hogy mennyit mit és mennyit eszel ezek mellett.

2014. márc. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!