Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kondisok, hogy mennek ezek a...

Kondisok, hogy mennek ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

Szóval, 16 éves fiú vagyok, soha nem nagyon sportoltam, van is rajtam felesleg (nem vészes, 166cm magas vagyok, 68 kg, a hasamon meg a lábamon látszik csak többé kevésbé).

Arra gondoltam, hogy mivel nyáron nem lesz türelmem és kitartásom 40fokban mindig futni/biciklizni/stb, amit tavasszal lehet, ezért lehet el kéne kezdenem kondizni. Elvégre egy légkondicionált kondiba jobban tud dolgozni az ember, mint kint az aszfalton, vagy az otthoni (nem éppen légkondicionált) falak között.

De ebben több dolog is negatívum nekem, ezért kérném a segítségeteket.

Mennyi Budapesten 16/14. kerület környékén egy hónapra vagy egy nyári szezonra egy kondibérlet? 5, 10, 20 ezer?

Ha elakadok, mert nem tudom mit, és hogyan csináljak, akkor vannak ott segítők, vagy csak simán menjek oda valakihez aki szimpi és kérjek tanácsot, vagy hogyan működik?

Egy alapizomzatom van (tudok húzódzkodni, futni, stb.) tehát alap dolgok mennek, de, mint írtam soha nem sportoltam, ezért félek, hogyha gépek közelébe kerülnék, az ízületeim bánnák. Nagyot tévedek, vagy tényleg meg van ez a veszélye?

Egyedül is érdemes menni, vagy csak akkor működik rendesen a dolog, ha van egy haver akivel megyek?

Megköszönném a segítséget, mert tényleg elég ambíció hiányos vagyok, és ha valaki nem kezd el. szinte rugdalni, hogy menjek, akkor nagyon nehezen veszem rá magam.


2014. ápr. 3. 14:44
 1/1 D4nY válasza:

Szia!


A konditermek árát fejből szerintem nem sokan tudják így én sem. Googlez kicsit rájuk melyik van hozzád a legközelebb de 10 körül vannak. Diákot már talán 8 ezerért is kapsz. Jobb kondikban vannak "teremedzők" akik ott vannak egész nap és bátran fordulhatsz hozzájuk segítségért de amúgy ha egy tapasztaltabb embert látsz ő se fogja leharapni a fejed ha megkérdezed őt.


Az első 3 hónapban úgynevezett átmozgató edzést ajánlanak épp az izületek védelme miatt. Heti 3 nap hétfő-szerda-péntek 1 maximum 2 gyakorlat minden izomcsoportra, kis súlyokkal. (a 12. ismétlés se legyen még megerőltető).

Ezzel a későbbi sérüléseket és az ízületeidet is megvédheted.


Builderről másolva átmozgató edzésterv / nap - mindenből 3x12 kivéve ahova más van írva. A gyakorlatokra rákereshetsz videó is lesz és /vagy képek.

fekvenyomás

vállból nyomás egykezessel

lehúzás csigán mellhez

hiperhajlítás

bicepsz állva

tricepsz állva egykezessel

lábnyújtás vagy guggolás sarokalátéttel

lábhajlítás

vádli állva 3x50

hasprés / lebegőülés 3x amennyi megy


Célszerű tapasztaltabb emberrel menni aki segít korrigálni ha vmit rosszul csinálsz. Ha egy kezdő haveroddal mész ugyanott jársz mint ha egyedül mennél. Ha ő nem tudja, hogyan kell szabályosan és / vagy nem szól akkor sokra nem mész vele.


Sokan mennek egyedül van aki haverral van akik 3-4. en de utóbbiak inkább végigbeszélik az "edzést".


Nagyon kigyúrt fitt emberek amúgy nem nagyon vannak a kondikba egyszerre. Inkább a két véglet- vékonyak és dagik.


Egyél sok húst halat tojást túrót és kevés szénhidrátot (rizs, burgonya, tészta). Próbálj napi 4-5xör étkezni. Esti és reggeli órákban a szénhidrátot el is hagyhatod de az is kell természetesen. Így lemegy a felesleged is mire az átmozgató hónapok végére érsz.

2014. ápr. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!