Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mik a gyorsan és lassan...

Mik a gyorsan és lassan felszívódó fehérjék?

Figyelt kérdés
Egy listára lennék kíváncsi, de hiába kerestem, nem találtam ilyet sehol. A protein port, a túrót meg a többi alapot tudom, de jó lenne, ha mindről lenne ilyen képem. Tudnátok linket vagy saját felsorolást írni?
2014. ápr. 20. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Hús lassú. És általában húsból viszel be fehérjét. Mivel lassan emésztődik ebből következik, hogy órákon át aminosavakkal látja el a testünket.


Zöldségekben kevés a fehérje, gondolnám hogy nem kell külön csoportot csinálni miattuk :)

2014. ápr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hús közepes. De függ attól, milyen hús!

A zsírosabb hús lassú, mert lassítja a zsír.

A sovány húsok (baromfimell, halak) közepesek, de sok zöldséggel lassabbak.

Túró, sovány tejtermékek lassúak a kazein miatt.

TOjásfehérje a tejsavó után a leggyorsabb, egész tojás viszont a sárgája miatt... nem is tudom. Közepes-lassú?

2014. ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez amugy full mindegy.
2014. ápr. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha gőzöd nincs a témához, ne írogass hülyeséget, szörfölj máshol a neten.
2014. ápr. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Gyors felszívódású például a tejsavó fehérje, lassú meg a tojás fehérje.
2014. ápr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tojásfehérje a szilárd kaják közül a leggyorsabb. A hús lassabb, a túró pedig a leglassabb a kazein miatt. Protein porból is van kazein, tejsavó, tojásprotein, marhaprotein, szója, borsó stb. Tehát kérdező hiába írod úgy, hogy protein por, abban is vannak óriási különbségek.
2014. ápr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem es sok mas ember szerint is qrvara nem mulik ezen semmi. Mert a legtobb feherjeforras tobb oran (6-8)keresztul felszivodik szoval ha van pl edzes elotti ezkezesed akkor edzes utan meg taplalja az izmaidat a feherje amit elotte ettel es nem nagyon lesz jelentosege edzes utami turmixnak pl. De igazibol nekem full mindegy mire figyelsz 78%-os
2014. ápr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!