Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kreatin monohidrátot szeretnék...

Kreatin monohidrátot szeretnék szedni. Milyen tapasztalataitok voltak vele?

Figyelt kérdés
mellékhatások,menyi idő után lehetet látni a változást?melyik kreatin fajtát ajálanátok leginkább?

2014. júl. 1. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:

ha nem bírja a gyomrod, akkor hasmenés lehet a mellékhatás (főleg monohidrátnál)

feltöltés után (1. hét) már látszhat a változás, mivel ilyenkor feljön 2-3 kiló, de ez lényegében víz.

első körben a monhidrátot próbáld, ha nem válik be csak akkor kell mással próbálkozni.

2014. júl. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A hashajtó hatás nálam mindig az éves első néhány alkalommal fordul elő néhány napig, azután már nem.

Napi öt tablettát szabad bevenni belőle, de edzés nélküli napokon fenntartó adagnak legfeljebb csak egy - két szemet rágok el.


Egyébként az a hatása, hogy többet tudsz teljesíteni, mielőtt az izomban fáradtságot éreznél.

A kreatin önmagában nem növeli az izom maradandó tömegét, csak könnyebbé teszi, hogy az izom építéshez elegendő többlet munkát végezz.


Amikor aktívan terhelem az izmokat akkor, abban a néhány órában szedem be a teljes adagot időben arányosan. Óránként - másfél óránként egy tablettát. Így nem okoz később már hasi gondot.

2014. júl. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat nekem pont az lenne a lényeg h jobban birjam az edzést.és fehérjét lehet mellete szedni?Meg azt olvastam h a kapszulás kreatin hatása nme olyan jó mint a poré...ebbe van vmi igazság?
2014. júl. 2. 15:29
 4/8 anonim ***** válasza:
fehérjét nem hogy lehet, hanem kell is szedni. tablettást, kapszulást semmi képpen ne vegyél,mert lehúzás. ugyn az, mint a por csak tablettázva,kapszulázva. másik dolog hogy feloldva hatékonyabb a kreatin, ami ugy kapszulásnál/tablettásnál nem kivitelezhető.
2014. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Régen, kb tíz éve próbáltam a kreatin por formáját is, de nagyon macerás volt méregetni, oldogatni. Akkor is inkább át tértem a tablettára. Jóval egyszerűbb kezelni menet közben.


A fehérjét is inkább természetes formában eszem meg. Húsok, gomba ilyesmi. Közben csak műzli szelet megy energia és szénhidrát pótlásnak.


Persze ez egyéni, ki hogy szeret bíbelődni vele.

Természetesen az is teljesen elfogadható, ha valaki külön szertartást csinál belőle. Ezért mondom, hogy egyéni. Még az is igaz lehet, hogy forró vízben oldogatva jobban felszívódik, de az nekem már nagyon sok lenne, ami a készítgetéssel telik. Annyit semmiképp nem akarok foglalkozni vele.


Mostanában csak rágótablettát vettem. Könnyebb adagolni. Mindig oda pakolok magamhoz a tatyóba egy tik-takos dobozba elfér 7 szem és menet közben is bármikor bevehetem a több órás edzés alatt.


Múltkor otthon szedtem reggel egyet és ebéd előtt is egyet, aztán hármat az edzés 7 órája alatt elosztva, menet közben. Nálam ez is csodákat tett. A vizet persze vedelem rá bőséggel minden itató helyen és nyomós kútnál.


Múlt évben még inkább feltűnő volt a hatása, talán mert több éves kihagyás után kezdtem el megint szedni. Most is segít, de talán nem annyira robbanásszerűen mint az előző évben.

2014. júl. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mikronizált kreatint kell venni, az feloldódik annyi idő alatt a sékerben, amíg a fehérjét rázogatod. és nem kell meleg víz sem.
2014. júl. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


Akkor tabletásat vegyek kreatinból?és még anyi érdekelne hogy több fajta monohidrátot látam hogy az lényegében mindegy melyiket veszem csak mono legyen ?

2014. aug. 17. 16:10
 8/8 A kérdező kommentje:
mármint épp hogy ne kapszulásat. :)
2014. aug. 17. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!