Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van viszály a saját...

Miért van viszály a saját testsúllyal és a konditerembe járók között?

Figyelt kérdés
Annyian kötnek bele a másikba és annyira primitív. Ennek mi az oka? Nem az a célja mindkét gárdának ,hogy erőben ,egészségben tartsa a testét? Egyáltalán nem értem ,miért van ez a fröcsögés mindenhol.

2014. aug. 24. 17:05
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
saját testsúllyal edzők*
2014. aug. 24. 17:06
 2/18 - palilaci - ***** válasza:
100%

Mert aki súlyzós edzést csinál szerinte az a legjobb, aki pedig sztrít wörkáutozok neki meg az a best. Na ilyenkor jön az hogy valaki kinyílvánítja a véleményét erre pedig nekiugrik egy másfajta edzést követő emberke. Utána meg egymásnak esik a 2 tábor. Nekem az ezzel kapcsolatban a tapasztalatom, hogy főleg a "fegyencedzők" a fő provokátorok a közhelyes megnyilvánulásaikkal és a lenéző hangnemükkel ("ti csak poroztok" felvagytok fújva, műizom stb ugye ami a könyvben volt..)

Személy szerint a kapálás és az 1 kezes guggolás mellett teszem le a voksom.

2014. aug. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Eleve tele van a Fegyencedzés c. könyv provokáló anyaggal. A gyakorlatok nem rosszak, de a sárga földig lehordja a testépítést.

Szerintem mindkettőnek van előnye is, meg hátránya is. A saját testsúlyos edzés ingyen van, a testépítés meg drágább, de tovább lehet vele fejlődni. Szerintem a súlyzózást és a saját testsúlyos edzést ötvözni kell és úgy leszel hatékony.

2014. aug. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Én is olvastam a Fegyencedzést. Hát igen ,a két könyvet össze lehetne gyúrni úgy ,hogy csak a lényegre koncentrál és nem köt bele senkibe és akkor lett volna egy tök jó 100+ oldalas könyv ,amiből nem egy hozzáállást tanulsz el.

Én ha van suli ,akkor kondizni is szoktam amúgy meg én is testsúllyal edzem magam.

2014. aug. 24. 17:24
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi sportemberek között nincs viszály, mert tudják, hogy mind a kettő másra van és a saját céljuknak megfelelően választanak, vagy űzik mind a kettőt. Na de van akik besz*pták a fegyencedzést, spártaiedzést meg a többi marhaságot és tényleg elhiszik, hogy akkor lesznek kemények, ha lemennek a játszótérre -10°-ban félmesztelenül húzódzkodni, mert csak így lesz igazi ízmuk. Na ők szokták azt hangoztatni, hogy aki kondiba jár annak csak felfújt műízma van. Ebből meg persze kialakulnak a viták és jön az általánosítás. Persze a súlyzósedzést végzők között is vannak ugyan úgy hülyék.
2014. aug. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szóval az egész a Fegyencedzésnek a stílusa miatt van?
2014. aug. 24. 17:30
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondjuk addig fölösleges kondiba menni ameddig nem megy 40-50 szabályos fekvő. Én akkor megyek kondiba amikor már szükség van rá, mert nem megy a fejlődés saját súllyal otthon. A speciálisan gépeken olyan izomcsoportokat is meg lehet dolgoztatni amit már egy fekvővel vagy húzódzkodással nem. Ráadásul néha jó a súlyzót kézbe venni, szűk húzódzkodás helyett. A saját testsúly meg ad egy jó alapot és egy megfelelő erőnlétet, mielőtt akár elmennél a terembe. Persze miután már terembe jársz azután is lehet csinálni a saját testsúlyost, mint ahogy fentebb írtam.
2014. aug. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, bár ha nem ilyen lenne a stilusa akkor is lenne viszály mivel a média is azt mondja hogy felfújt izom meg mit tudom én. De közel sem lenne ekkora veszekedés ebből
2014. aug. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Na a következő béke Nobel díjat az kapja ,aki megoldja ezt a viszályt :D Szerintem nehezebb dolga lenne az illetőnek ,mint a közel-keleten.
2014. aug. 24. 17:35
 10/18 anonim ***** válasza:
#6 Igen, van egy kis maszlag abban a könyvben. Meg ha valaki mást csinál akkor már előszeretettel pocskondiázzák egymást az emberek. Most is volt itt egy kérdés, ahol egy emberke "ízületgyilkosnak" nevezte a konditermi edzést. Be kell melegíteni. Ennyi.
2014. aug. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!