Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » One-A-Day 100 db-os tabletta...

One-A-Day 100 db-os tabletta vagy Mega Daily One Plus 120 kapszula? Melyiket érdemesebb venni és miért?

Figyelt kérdés

#mega dails plus
2014. szept. 21. 23:27
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Egyértelmű.

Mega Daily One Plus 120 kapszula

2014. szept. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 - palilaci - ***** válasza:
MDOP sokkal tobb vitamint es asvanyi anyagot tartalmaz.
2014. szept. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A One-A-Day most akcióban 20.- Ft/db, Mega Daily One Plus darabja 33-37.- Ft, kiszereléstől függően.


Ha egy darabot nézünk, akkor azt látjuk, hogy a MDOP sokkal több B-vitamint tartalmaz, viszont minden másból (főleg ásványi anyagokból) a OAD tartalmaz többet.


A MDOP napi adagja 2 db, azaz 66-74.- Ft.

Ez a mennyiség tartalmaz A- és D-vitaminból, valamint ásványi anyagokból annyit, mint a OAD 1 db-ja, de pl. cinkből, vasból a OAD 1 db-jában több van, mint a MDOP 1 db-jában, sőt pl. króm csak a OAD-ben van.


Én azt mondom, hogy ha egy B-komplexet veszel a OAD mellé, akkor jobban jársz (40-50.- Ft-os darabáron kapsz B-komplexet).


De bármelyiket is választod, mindkettő mellé kell C-vitamin (min. 1000 mg), kalcium-magnézium és omega3.

2014. szept. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocs, javítok:


...de pl. cinkből, vasból a OAD 1 db-jában több van, mint a MDOP 2 db-jában...

2014. szept. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%

Már vettem mind a kettőből az One-A-Day az kajak pénzkidobás, bárki bármit mond, szinte nulla b vitamin, az E- vitaminról nem is beszélve 16x több van az MDOP-be stb. Nincs érezhető hatása. Legalábbis nekem nem jött be. Valaki meg erre esküszik. C-vitamin az bármelyikhez még kell pluszba + omega3.

De már egyiket sem veszem, csak tasakos.

2014. szept. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A OAD 1 darabjában több B3- és B9-vitamin van, minta a MDOP 1 db-jában.

Ennyit a nulla B-vitamin tartalmáról...


Az igaz, hogy a többiből valóban kevesebb van benne, de B-komplexszel kiegészítve már nem lehet rá panasz.


Az omega3 miatt a halolaj mellett amúgy is érdemes lenmagolajat fogyasztani, abban meg bőven van E-vitamin, több is, mint a MDOP-ban.

2014. szept. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is az MDOP sokkal jobb, ha már vesz az ember egy multivitamint akkor ne keljen már vegyek hozzá külön B-komplexet, E-vitamint meg lenmagolajat. Logikus. Én se dobnék ki pénzt egy OAD-ra :)
2014. szept. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De ha olcsóbban jön ki?


Pl. a Scitec B-100 40.- Ft/db, simán ketté lehet törni és akkor 20.- Ft-ért kapsz annyi B-vitamint, mint amennyi 2 db MDOP-ban van.


Lenmagolaj meg mindkettő mellé kell, ha nincs halolaj.


Amúgy 200 NE E-vitamint (ez egy kicsit több, mint amennyi a MDOP-ban van) 17.- Ft-os darabáron kapsz a patikában (Bioextra, 100 db-os).


Tehát:

OAD + B-komplex + E-vitamin: 20+20+17=57


57.- Ft-ért van egy olyan kombó, ami minden szempontból több, jobb, mint a 70.- Ft-ért a 2 db MDOP.


Ehhez veszel még egy 1000 mg-os C-vitamint (kb. 20.- Ft/db) és egy kalcium-magnéziumot (Scitec 17.- Ft/db) és napi 100.- Ft-ból megvan mikrotápanyag-ellátásod.

2014. szept. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amúgy meg nem a OAD-t és a MDOP-t kéne összehasonlítani, hanem megvenni a szerintem legjobb egytablettás multivitamint, a Scitec Daily Vita-Mint.


Néhány B-vitaminból van benne kicsit kevesebb, de nyújtott felszívódású, így az a kevesebb is jobban hasznosulhat.

Brutálisan erős az ásványi anyag- és nyomelem-, valamint a D-vitamin tartalma.

Vannak benne természetes összetevők is (pl. alga, csipkebogyó, sörélesztő, bioflavonoidok).

2014. szept. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!