Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő alatt lehet 20%...

Mennyi idő alatt lehet 20% testzsírról 15%-ra, vagy akár 10-12%-ra lemenni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 23. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
1,5-2 hónap, nekem annyi volt 20%-ról 10-12-re.
2014. szept. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő, étrendfüggő. 4-5 hét a 15% és még egyszer ennyi legalább a 10-12%. Minél jobban közelítesz a 10-hez annál inkább lassul az ütem, egyre nehezebb leadni a zsírt. Főleg jelentős izomvesztés nélkül.
2014. szept. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És ez jó szálkásító edzsésnek?

H: súlyzós edzés

K: futás

Sze: súlyzós edzés

Cs: futás

P: súlyzós edzés

Szo: futás

V: pihenés


És miben más a tömegnövelő étrend a szálkásító étrendnél?

2014. szept. 23. 19:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs szálkásító edzés, mert pl a súlyzós az nem változik a tömegeléshez képest, csak az étrend és több aerob megy mellé. És ez nem is terv, amit írtál, még csak izombontást sem írtál. Akkor lenne terv, ha lenne benne felosztás és gyakorlat, stb.


Alapanyagában nincs sok különbség az étrendben, de az arányok változnak, leírom mindkettőt:


Tömegnövelő étrend: napi 2g x testtömegkg fehérje kell és 4-6g*ttkg szénhidrát (ch) alkattól függően.

Zsírból 1g x ttkg, ennek fele legyen telítetlen.

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


Szálkásító diéta: napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

2014. szept. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De, igen, az is egy edzésterv. Csak éppen egy nagyobb léptékű. Tudod, épületeknél is helyszínrajzzal kezdenek, nem rögtön a konyhabútorral...
2014. szept. 23. 21:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Én leírtam amit akartam. Szívesen!:-)
2014. szept. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!