Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegeljek vagy szálkásítsak?

Tömegeljek vagy szálkásítsak?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok.


Magasság: 168 cm

Súly: 66kg


Igazából ez a 66kg nem izom, sőt alig van rajtam izom kb semmi, ez mind háj.


Testzsír kb 20%.


Ti mit tennétek a helyemben?


2014. nov. 10. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Szálkásítanék, viszont akkor borzasztóan zavarna, hogy "gyenge", kevés izom van rajtam.

Én is ugyan ebben vagyok...

2014. nov. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is pont ugyanígy érzek...


Szálkásítanék, de akkor meg ami van kevés izom az is lemenne...

2014. nov. 10. 09:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Én először inkább tömegeknék.
2014. nov. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Kezdj el edzeni egy normális kaja mellett plusz egy fehérje és multivitamin sem árt és majd alakul a tested. A semmit minek formálnád?.. Vigyél be megfelelő mennyiségű fehérjét és szénhidrátot csökkentsd, főleg a gyors felszívódásúakat, táplálkozz egészségesen, rövid időn belül változást fogsz látni, ha tényleg oda figyelsz. Olvass utána, hogy mit hogyan kell csinálni, vagy menj szakemberhez, mert ha olyan emberrel edzel aki ért hozzá nagyon sok fölösleges kört megspórolsz magadnak. Mert mire az ember saját kárán rájön, hogy mit csinál rosszul addigra már régen komoly eredményeket érne el ha mindenre odafigyelne.
2014. nov. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogyha eddig nem sportoltál akkor egy ideig izom is fog jönni tömegelés nélkül is. Én egy szinten tartó vagy szálkásító diétára szavaznék.

Ne legyél túl nagy kalória deficitben, hogy legyen energiád az edzésekhez és úgy 150g fehérje legyen meg minden nap, annak is legalább a fele kajából, 60-70g zsír (fele telítetlen), a többi pedig szénhidrát.

Én legalább 12%-ra lemennék mielőtt tömegnövelnék, nem kell megvárni míg látszanak a kockáid, de pl ha a bordáid látszanak az már jó jel.

2014. nov. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!