Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kövér testből szálkásat? Hogyan?

Kövér testből szálkásat? Hogyan?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és 85 kg. Az utóbbi hetekben sikerült leadnom 5kg-t. Mindig szenvedésnek képzeltem el a fogyást de ahogy telnek a hetek egyre jobban kezdem megszeretni az új életmódot,eddig helyes táplálkozás+kardióval értem el az eddigi eredményeim. Úgy döntöttem hogy nem szeretnék "csak lefogyni", hanem ha már ennyire tetszik elkezdenék itthon vagy teremben testépítéshez fogni. A célom egy szálkás, feszes test, kockahas meg stuff.

A pontos kérdésem valójában az lenne hogy előszőr tömegelnem kell és gyúrnom majd azután szálkásítanom vagy elkezdhetek egy szálkásító edzéstervet egyből? Illetve a fogyókúra alatt lássak neki vagy adjam le a még meglévő felesleget és utána?


2015. febr. 15. 20:39
 1/9 - palilaci - ***** válasza:
ne fogyokurazasat csinalj hanem egy szalkasitas. majd utanna mehet egy lassu tomegnoveles
2015. febr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az edzés mindig "ugyanaz", hogy most tömeget növelsz vagy szálkásítasz, azt az étrend dönti el. Vagyis nyugodtan szálkásíthatsz tovább és nekiláthatsz az edzésnek is.
2015. febr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
remélem nem hülye kérdés de nem kell előtte tömegelnem is hogy az izmaimat növeljem? vagy szálkásítsak és ha nem tetszik majd az eredmény akkor utána tömegelek majd megint leszálkásítom magam?
2015. febr. 15. 20:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem hülye kérdés. Egyszerre izmot növelni és zsírt leadni nem lehet. Izomnövelés meg jár kis zsírosodással is. Te látod magadon, hogy akarsz még zsírt leadni, vagy már izmosodnál inkább.
2015. febr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 *Glissade* ***** válasza:
A kettő nem megy egyszerre. Ha szálkásítasz nem sok izom lesz rajtad a végére tömegelés nélkül.
2015. febr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 *Glissade* ***** válasza:

Szálkásítás után tömegelned kell, vagy tömegelés után szálkásítanod.

De együtt vagy külön- külön a kettő, csak fél megoldás.

Jól kinézni nem fogsz.

2015. febr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" Egyszerre izmot növelni és zsírt leadni nem lehet"


Még mindig lehet. Csak értelme nincs, mert lassabb, mint a hagyományos módszer.

2015. febr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De nem lehet. A testkompoziciós bunnys dolog se arról szól, hogy izmot növelsz és zsírt adsz le lassan, hanem hogy nagyobb ütemben növekedik az izomzat mint a zsír, így testzsírszázalékod csökken. De az nem azt jelenti, hogy a zsírból adsz le!
2015. febr. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindkét megoldásnak van pro és kontra oldala, ezt neked kell eldöntened hogy mit akarsz először.

Szerintem egyszerűbb szálkásítással kezdeni, mert ott azért kézzel fogható az eredmény és nagyjából tudja az ember mire kell számítania ezért az étrendet is egyszerűbb kitalálni/személyre szabni. Aztán tömegelésnél meg csak a szálkásításkor kitalált diétán kell a szénhidrát mennyiséget növelni és már jön is a tömeg. Fordítva kicsit nehezebb a dolog.

2015. febr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!