Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A hasat miért kell olyan...

A hasat miért kell olyan sokat edzeni?

Figyelt kérdés

Lényegesen több ismétlést végeznek rá az emberek, mint bármely másik izmukra.

Oda miért nem 3X10 meg 4X8-akat végeznek? Természetesen súllyal. Az izmot akkor terheljük és így fejlődik.



2015. febr. 25. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
mibel a vádlid után talán ez a leginkább igénybevett izmod életed folyamán, így aztán jóval többet bír mint más izomcsoportok.
2015. febr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Röviden a régmúltba nyúló butaság miatt.

Hallottam én már erre számtalan magyarázatot. A sok ismétlés szálkásít, a kevés tömegel, avagy ha túl nagy súllyal hasazunk túl nagy lesz a tömege és barátai.

Most vagy 10 percig keresgéltem a neten, de nem találtam meg konkrétan, hogy a hasizomzat túlnyomó része vörös izomrost avagy sem, bár szerintem igen.

Ez csak azért lenne érdekes, mert a láb, alkar pl az, mely lényege röviden, hogy nem elég 8-10 ismétlés rá, hogy teljesen megmozgassa az ember. Épp ezért ezekre 15, alkarnál még magasabb ismétlésszámokra is fel szokás menni. Gyanús nekem, hogy a has is ilyen, tehát érdemes 15-20 ismétlést is csinálni rá, hogy rendesen meg legyen edzve. Persze olykor nem árt azt is böszme súlyokkal megmozgatni

2015. febr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A végéről kihagytam, hogy pont azért nem árt alacsony ismétlésszámmal is megedzeni a hasat, vádlit, alkart olykor-olykor, mert folyamatosan használja ezeket az ember így folyamatos ám gyengébb igénybevétel alatt vannak. Ennek pedig az inverze a kevés ideig tartó nagyon keserves igénybevétel, ami sokkolja és fejleszti. Csupán meg kell találni a kettő közti összhangot.
2015. febr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"leginkább igénybevett izmod"


Igen, minden órában felkel az ágyból... A karunk méginkább igénybe van véve és mégis több pihenő jár neki.

A has és a vádli gyorsabban regenerálódik mivel több a vörös izom mint mondjuk a karodban vagy a mellben.

2015. febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a karod slig használod, a hasizmot pedig folyamatosan... kivéve ha görnyedten ülsz napi 20 órát a monitor elõtt... látom az új baromságotok ez a vörös izmozás lesz... omg...
2015. febr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mióta kedves angolul tudó uraság? Hogy én is megmutassam az angol szókincsem.. Wtf??

Szóval te nem is használod a karod? Te lehet a gyűrűk urából az a kis törpe vagy ugye? Nem tudom a nevét, de nagyon az lehetsz:D

2015. febr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!