Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez esetleg 'káros' is lehet?

Ez esetleg 'káros' is lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egyik legjobb barátnőm (14 éves lett márciusban) fitneszre jár (kb. 2 hete) , és nagyon keményen csinálja. Rögtön heti négyszer-ötször eljár oda. Ez még nem is lenne baj, de 4, 5, és 7,5 kilós súlyzókkal edz.. Ha jól tudom 3x 8-at csinál mindegyikből ezek közül, és emellett még hasizom meg láb izom gyakorlatokat is csinál (plusz mondta, hogy futógépen is 5 percet fut, stb..), azokkal a gépekkel amik az edző- és kondi teremben vannak. Mondtam neki hogy ez egy kicsit megterhelő neki, de nem hiszi el, és nem hallgat rám.. Az lenne a kérdésem, hogy ez káros a fejlődő szervezetre? Az izmoknak? Hogy tudnám őt meggyőzni hogy ez egy kissé megterhelő neki? Előre is köszönöm szépen az értelmes válaszokat. (13L)

2015. ápr. 2. 15:22
 1/3 szántóvető ***** válasza:
szerintem nem káros ha táplálkozik rendesen.de a testépítő kategóriába kellett volna írnod(ne vihogj)ott kapsz hozzáértőktől választ.
2015. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü válasza:
Pár kilós súlyokkal edzeni nem megterhelő, bár nem derül ki, hogy mennyit edz ezekkel a súlyokkal, és pontosan mit csinál velük. Öt percet futni naponta meg szinte minimális. Ha valaki normális mértékben sportol, akkor ennél akár jóval nagyobb erőfeszítést is tesz. Napi fél-egy óra aktív sportolás nem hogy káros, de inkább ajánlott lenne. Fejlődő szervezet estén is, például sokszor azért rossz a tizenévesek testtartása, mert hirtelen nőve az izmok nem erősödnek meg annyira, hogy tartani tudják a gerincet.
2015. ápr. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm szépen a válaszokat! ^-^
2015. ápr. 2. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!