Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Húzódzkodó rúd otthon, hogyan?

Húzódzkodó rúd otthon, hogyan?

Figyelt kérdés

A Fegyencedzéssel szemezek. Otthon kezdeném el, elvileg minden adott, kivéve a rúd. Csinálnék/csináltatnék egyet.

De ehhez számtalan kérdés felmerült bennem.

Nyilván valami rozsdamentes acél lenne az igazi, de mégis mekkora átmérőben? 3/4-es nem vékony? Milyen magasra lenne érdemes rakni? 2,75m belmagasságú épület én 185 cm körül vagyok. Úgy gondolom fel kellene rakni olyan magasra amennyire csak lehet. A rúd felett mennyi hely kell a plafonig, hogy a fej kényelmesen elférjen? Milyen távol legyen a faltól? Az ajtókeret fölé akarom rakni és arccal az ajtó felé fordulva használnám. Így nem kellene túl nagy távolságra lennie a faltól szerintem, mert a lábam elfér az ajtónyílásban a gyakorlatok közben.


Esetleg aki komolyabb csinálja a Fegyencedzést írhatna gyakorlati tapasztalatokat is.



2015. ápr. 20. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ajánlom az ajtókeret közé csavarással befeszíthetőt, elsőre anno én is fixet raktam a falra, és azt használtam, de idővel rájöttem, ha lehet változtatni a rúd magasságát, akkor rengeteg más gyakorlatnál is nagyon hasznos lehet... +sokszor útban volt a fal... Mikor már erőlködsz, de még felbírnád húzni magad, ha a térded nem akadna be a falba... Az ritka idegesítő...

Leghasznosabb számomra a kézenállásból nyomásnál volt, az elején, mikor még bizonytalan volt a gyakorlat olyan magasra tettem a rudat, hogy a lábszáram fölé tudjam hajlítani, így ha kifogyott a szufla és leeresztés közben összerogyott a kezem, nem fejre estem teljes testsúlyal, hanem a rúddal és a lábammal megtartottam magam...

2015. ápr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó ötlet, csak attól tartok az ajtókeret gyenge lenne hozzá. Egy panellakás, nem teherhordó válaszfaláról beszélünk. Pont az általad említett térd beütése miatt akarom az ajtó fölé rakni így nem áll ki túl távolra a faltól és az ajtónyílásban elfér a lábam.
2015. ápr. 20. 11:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem csak becsavarható létezik. Van olyan is, amit be kell akasztani. Azt igazából több mindenre lehet használni. Igaz, ahhoz az kell, hogy az ajtókeret úgymond szélesebb legyen mint a fal, hogy legyen hova beakasztani. Nem tudom pontosan mi ennek az eszköznek a neve, de azt tudom, hogy akinél láttam ő a hervisben vette.
2015. ápr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
mis is vettünk egyet és amikor megvettük csak ugrással tudtam felhuzni magam de most es 2 3 honapot gyakoroltam már megy a 9-10
2015. ápr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kerestem ilyen ajtóra akaszthatókat. De még mindig vannak fenntartásaim.


Az első, hogy eleve vannak nyújtott lábemeléses gyakorlatok, nehezen tudom elképzelni, hogy a lenti linken található kiemelkedik annyira hogy nem érne le a földre a lábam vele (több ilyen kialakításút látok a neten):


[link]

[link]


Másrészt ez már csak az én korlátoltságom valószínűleg, de még mindig nem látom, hogy abba a nem túl erősnek tűnő ajtókeretbe, hogyan tudom majd rögízteni

2015. ápr. 23. 07:46
 6/6 anonim válasza:

ajánlom ezt a youtube csatornát az edzéshez!

https://www.youtube.com/channel/UCQgx9JY2yIfi9JNAuWNO2ng

2016. febr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!