Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítők, tornázók- Valószín...

Testépítők, tornázók- Valószínúleg hülyeséget fogok kérdezni, de annyira amatőr vagyok, hogy még ezt sem tudom- milyen módon csináljam a sorozatokat?

Figyelt kérdés
szóval ha én kijárok otthon tornázgatni (has, fekvő, tolodzkodas stb), és mindegyikből 5 sorozatot szeretnék csinálni, akkor azt úgy csináljam hogy 1 sorozat fekvő, 1 sorozat has, 1 sorozat tolódzkodas utána jön a második sorozat és így tovább 5-ig, vagy mindegyik gyakorlatnál egymás után csináljam meg az 5 sorozatot?

2015. máj. 10. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Igazából mindkettőnek megvan a helye. A hagyományosabb verzió az, hogy mind a három gyakorlatból letolod külön az 5 sorozatot, és mondjuk 1 perceket pihensz a szériák között. Ha nehezebben megy valami, akkor kicsit többet.

Ha egybe csinálod, akkor meg amolyan köredzés jellege lesz az egésznek. Ez kicsit intenzívebb, jobban meg fogsz izzadni.

De ha csinálsz ezek mellé még gyakorlatokat (amiket kéne szerintem - húzódzkodás, guggolás pl.), akkor azért lehet nem a legjobb mindent egyszerre. Valószínűleg nem fogod bírni, és a teljesítményed is romlani fog.

2015. máj. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
még ezek mellett bicpezs egykezes súlyzóval, húzódzkodás, guggolás és mindegyikből 5 sorozat. szóval akkor inkább köredzés jellegű legyen?
2015. máj. 10. 19:31
 3/6 anonim ***** válasza:
NEM KÖREDZÉS MER NEM FOGOD BÍRNI MORE BOCS BERAGADT A CAPS LOCK
2015. máj. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző, lel.


Kérdező, nem tudom honnan vetted az utalást, hogy legyen köredzés. 6 gyakorlatot semmiképp se végezz úgy, nem fogod bírni.

Max 2-3mat a könnyebbek közül, de én inkább külön végezném őket.

2015. máj. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
eddig úgy csináltam, hogy fekvő, has, bicepsz, tolódzkodás 5 sorozat köredzés jellegűen, aztán kipróbáltam egymás után lenyomni az 5 sorozatot 1 perces pihenőkkel, de úgy nem bírtam már a negyediket sem. bár ha kevesebbet csinálnék a gyakorlatokból úgy bírnám, csak nemtudom hogy melyiknél fejlődök jobban, ezért kérdem
2015. máj. 10. 20:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindegy more. De a kevesebb pihenő, kemény szériák eredményezik a minőségi edzést.
2015. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!