Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Így lehet nagyon erősödni?

Így lehet nagyon erősödni?

Figyelt kérdés
Bicepszről van szó. Ha pl. 10kg-val 35-ször birok úgy, hogy 35-45-ig nagyon nehéz már emelni. Már nem birom, de erőltetem, hogy sokat fejlődjek.

2015. jún. 20. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyobb súllyal kéne 8-12 ismétlést!
2015. jún. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Arra meg nem gondoltal, hogy a sulyon emelni kene?
2015. jún. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Titusztitusz ***** válasza:
Erősödni értelemszerűen a minnél nagyobb terheléstöl lehet, úgyhogy egyik oldalrol jó az, ha az "utolsó csepp erődig", igyekszel csinálni a gyakorlatokat, de azért ezt sem érdemes túlzásba vinni...Ugyanis a már nagyon TÚLERŐLTETETT izom nehezen fog fejlődni, sőt, még az is előfordulhat, hogy egyenesen sorvadásnak indul, fejlődés helyett...Ezért a gyakorlatok végzésénél tarts be egy módszert mindig: Először MÉRD LE azt, hogy egy-egy súlyzóval hány ismétlést tudol végezni úgy, hogy a végén már fel se bírd emelni a súlyzót...Aztán EZT a számot jegyezd meg, és a továbbiakban ennek a számnak a kb.70-80%-ával végezd mindig az edzéseket...Ha mondjuk egy súlyzóval pl. 50 emelést tudol végrehajtani úgy, hogy az 51. emelésnél már fel sem bírod emelni a kezed, akkor célszerü a továbbiakban kb. 38-40 emelést végezni csak...Aztán kb. kéthavonként hasznos dolog megismételni a "mérést", és a továbbiakban ehhez igazítani majd a további terhelést, a fenti elvek fényében...
2015. jún. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem. De az biztos, hogy 10 szabályos ismétlést nem tudsz megcsinálni 10 kilóval. Nyugodtan vedd vissza azt a súlyt 2kg-ra, és tanuld meg helyesen a gyakorlatot.
2015. jún. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
azért tulzol titusztitusz ha használja aznem fog sorvadni elvégre a tested a túlélésre megy és aztérzi hogy te erölködöl akkor azon javítani fog mert a kifáradás egy életveszélyes állapot elvégre a vadonban ha egy vad ilyenkor támadna rád kevés esélyed lenne na elkalandoztam a sok ismétlés egy idő után csak az izmaid vérellátása és energia ujratöltését javítja tehát nagyobb erőt nem leszel képes kifejteni csak tovább a régi értéket szóval a súlyok növelése is fontos lenne egy idő után
2015. jún. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az izomépítéshez súly kell. Hiába emelgetsz egy kis súlyzót 40x, az már kevés.

Csinálj már 4x8 ismétlést egy perces pihenőkkel nagy súllyal.

Leírtam a múltkor is. De 13 évesen nem tudom mi a f#sznak súlyzózol. Gyúrsz a könyökfájdalomra 50 éves korodra?

A múltkor is elmondtam, hogy húzódzkodj, Dávid.

Ne erőltesd a 10 kilót 40x, mert semmi értelme.

2015. jún. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A max ismetlesszamod 70% aval edzeni annyi ertelme van mint villaval enni a levest. Latvanyos es lehet szorakoztato de, hogy nem hatasos az biztos.


Az viszont igaz, hogy ha tuledzed magad nem fogsz fejlodni, nyilvan nem lehet mondjuk bicepszre 5x4 sorozatot csinalni bukasig.

2015. jún. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A súly progresszív növelésére van szükség, egy optimális sorozat, ismétlésszám tartományban. Véleményem szerint naturálon nem lehet komoly fejlődést elérni, kis súllyal végzett felpumpálós edzéssel. Lehetne kipróbálni az 5-ös ismétlésszámokat is. Ezek a magas ismétlésszámú edzések után, drámai változást okozhatna.
2015. jún. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a suly novelese nem zarja ki a magas ismetlesszamot (persze nem 40 ismetles, hanem mondjuk 20).

Ha folyamatosan noveli elobb-utobb akkora sulyokkal fog 20akat nyomni mint amivel mas 5ot.

2015. jún. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9: Igen, de ehhez 15-10 ismétlés között kell maradni. Ő meg ezt nem tartja be és gondolom minden nap bicepszezik. Csak ha nincs tricepsze, mert ugye arra már nem edz, akkor az életben nem lesz nagy karja.
2015. jún. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!