Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Segitenétek egy lánynak...

Segitenétek egy lánynak elindulni a tömegnövelésben? Proteint vagy tömegnövelőt kéne szednem? Mi a különbség?

Figyelt kérdés

Végre rászántam magam és komolyan elszeretnék kezdeni edzeni.

Túl vékony és formátlan vagyok, szép kerek,formás alakot szeretnék elérni, de néhány dolgot nem értek.

Tudom,hogy a jó táplálkozás az alap, de nem tudom,hogy proteint kéne szednem, vagy táplálékkiegészítőt, és milyet?

Nagyon örülnék,ha elmagyaráznátok ezeket a dolgokat!:)

19L


2015. jún. 29. 17:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Először el kellene kezdened edzeni, és utána fehérjedús dolgot enni. Van a tojásfehérjében, csirkehúsban, stb.. Enni érdemes akkor is, ha nem edzel, de az edzés utáni 1-2 órában a legfogékonyabb a szervezeted, úgyhogy utána különösen fontos, hogy fehérjedús dolgot egyél. Nem kell egyelőre neked külön készítmény. Rengeteg ember van, aki nem szed semmilyen külön készítményt, csak eszik rendesen.
2015. jún. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
A tömegnövelőben megtalálható minden, ami az alapvető tápanyagokat tartalmazza a tömegnöveléshez, tehát van benne fehérje, szénhidrát, esetleg kreatin is. A tiszta proteinben, csak fehérje van, amihez még kell bevinni főleg edzés után gyorsan felszívódó szénhidrátot: szőlőcukrot. Szerintem tömegnővelővel kezd elsőként, miután megtanultál edzeni, és normálisan táplálkozni, és kialakítani mind ezt.
2015. jún. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Ha túl vékony vagy, akkor én tömegnövelőt ajánlanék.
2015. jún. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Úgy látom alapvető fogalomzavar áll fenn.


A protein - de mivel magyarok vagyunk, az egyszerűség kedvéért nevezzük fehérjének - egy táplálékkiegészítő. Abba a csoportba tartozik. Mint ahogy a csirkemell az "élelmiszer" csoportba tartozik.

A fehérjeporok és tömegnövelőporok között ár és minőségbeli különbségek vannak. A fehérjepor mindig is értékesebb és olcsóbb lesz bármelyik tömegnövelőnél.

Egy tömegnövelőben szénhidrátként legtöbbször cukor van, valamilyen formában. Sok van, ami kevert fehérjét tartalmaz, testépítés szempontjából pedig elsődleges a tejsavó fehérje. Egyébként ebből egyértelműen következik, hogy 100g tömegnövelőben kevesebb fehérje van, mint 100g tejsavó koncentrátumban.


Szóval, ha egy gyengébb minőségű termékért és extra cukorért fizetnél 5-6 ezer forinttal többet, amitől általában elhízol mint az állat, akkor a tömegnövelőt neked találták ki.

Egyébként a tejsavófehérje mellé külön is lehet cukrot adni, ha akarsz. Edzés után szoktak. Gondolom nem kell magyarázzam, hogy ha te teszed hozzá a cukrot, akkor tudod milyen cukor, tudod mennyi, stb. (és a tejsavó + dextróz vagy akármi más még mindig olcsóbb mint a tömegnövelő).


Táplálékkiegészítők közül amire szükséges van, az egy erős multivitamin (nem a zöldségek HELYETT, hanem MELLETT), és tulajdonképpen semmi más, mert semmi más nem hatásos. A vitaminszükségleted az egyetlen dolog, amire valójában költened érdemes, ha komolyan sportolsz.


Fehérjét szerintem csak akkor vegyél, ha kajából nem tudod vagy nem akarod fedezni a napi beviteled (megj.: a kaja mindig jobb, mint a por. Mindig.).


Szóval, amit venned érdemes:


1. Multivitamin (attól függően, hogy mennyire vagy anyagilag elengedve, veheted akár vitaminonként külön, akkor biztos, hogy minőségi lesz minden egyes összetevő) +1: Külön C vitaminba mindenképpen érdemes befektetni, mert egyetlen multivitamin se fog elegendőt tartalmazni. Legalább napi 1000mg legyen a cél.

2. Omega3, ha nem eszel halat, lenmagot vagy lenmagolajat

3. Minőségi kaja! Tanulj meg minél jobban főzni! Ha komolyan gondolod, akkor nagy szükséged lesz rá, szóval érdemes elmerülni benne.

4. Esetleg valami tejsavó fehérje koncentrátum. Esetleg...


4+1: Fél vagy 1 év után kreatin monohidrát (nem más, monohidrát, a többi szintén bullshit)



Edzést tekintve véleményem szerint mindig is maradj a teljes test edzéseknél. Ha nem használsz gyógyszereket (~ "szteroidokat", és feltételezem nem használsz), akkor ezzel profitálhatsz leginkább, mivel többszörösére növeled a fehérjeszintézist, mint amit az agyatlan osztott edzéstervekkel elérhetnél.

Még valami; az erő az izomtömeg előfeltétele, főleg egy bizonyos szint után, főleg naturálban. Csak azt akarom mondani, hogy egyáltalán nem nőietlen 100-150 kg-val guggolni, felhúzni, fekvenyomni, stb.

Ez egyébként egy brutálisan jó kezdő edzésterv: [link]


A kajával óvatosan, lassan növeld a szénhidrátot, és felejtsd el a tömegnöveléshez javasolt "5g/tskg"-os baromságot, mert az egyszerűen rengeteg szteroidok nélkül, és csak kövér leszel tőle. Kezd valahol 2.8 vagy 3g/tskg-nál, és szép lassan indulj felfelé, ha nem formálódsz.

A zsíroktól ne félj, az össz. kalória értéked 25-30%-a mehet zsírból, főleg ha úgy veszed majd észre, hogy könnyen zsírosodsz.

A fehérje bevitelt tekintve népszerű a 2g/tskg (zsírmentes testtömeg), de sokak szerint nincs szükséged ennyire. Az izmaid 60%-a glikogénből épül fel, ami szénhidrát. Ennek ellenére kinek ez, kinek az válik be, én csak azt javaslom, hogy kezd mondjuk 1.5-nél, és ha nem fejlődsz, emeld lassan.


Hogy kardióra mennyire van szükséged, azt majd kitapasztalod. Véleményem szerint semennyire egy jó étrend mellett, viszont sosem árt. A kardiovaszkuláris erődtől nagyban függ az, hogy mennyire effektíven fogsz tudni majd zsírt veszíteni. Tömegnövelés alatt elég a szinten tartás, szerintem, heti 1-2 alkalom, személy szerint az alacsony intenzitást preferálom.



Hirtelen ennyi... biztos kihagytam sok mindent.

2015. jún. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Azért neked egyenlöre egy állati fehérjéken és növényi szénhidrátokon alapuló étrendet kellene összeraknod,és utána kezdeni egy 100% tejsavó fehérjével,mert abban nincs cukor és nem leszel zsíros(pl. a scitec Jumbo eléggé cukros).Gondolom nem akarsz nagyobb izomtömeget elérni úgyhogy neked egy jó étrend és pl.scitec 100% whey protein pont elég lesz.

16/f remélem segiteni tudtam :)

2015. jún. 30. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok.Igy átolvasva a 4-es rengeteg f@ szságot írt le.A fehérjét mindenképpen 2/tskg-val kezd,és ha nem fejlödsz menj feljebb,a szénhidrátot 4/tskg-val kezd ha nem vagy hajlamos hízásra akkor megprobálkozhatsz az 5-tel vagy akár a 6-tal is,de ezt te tudod magadról.Kardiózni minden étrend mellett kell mert ez fogja a zsírosodást visszafogni,és lehetöleg heti háromszor mondjuk egy óra futás,a lényeg hogy 1 óra legyen minimum és azért legyen megterhelő.A teljes testes edzés túledzéshez fog vezetni ha nem átmozgató jellegü,idővel muszály osztott edzésre váltani.A vitaminok meg drágák és nem fognak akkora eredményt hozni,neked nem lesz szükséged rá,de helyettük egyél sok gyümölcsöt,zöldséget.A kreatint és egyébb okosságokat felejtsd el,nem lenne értelme használni.Az étrend és a fehérjepor legyen meg,fog az elég eredményt hozni.Olvasd el a sárga kapzsulát ez mind benne van.
2015. jún. 30. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Látjátok írta, hogy nagyon vékony, és nagyon formátlan. Honnan veszitek, hogy ne kéne nagy izomtömeg? Formás csak valamennyi izomtömeggel lehet...
2015. jún. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk 45 kg akkor valószinű hogy 15 kg tiszta izom elég lesz neki.Ami pedig két év alatt összehozható.Nem hiszem hogy ms.olympiának készül.
2015. jún. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
59%

4-es vagyok.


Látom, kedves 5-ös, mind bekajáltad a sok marketing fäszságot, amit összehordanak. Sebaj, kell a paraszt, aki masszívan invesztál mindenféle szarba, hogy fennmaradjanak a tápkieg. cégek.


Na de menjünk akkor szépen sorban.


Még véletlen se KELL 2g/tskg fehérje. Ha kellene, akkor valószínűleg 82 kg-san 110-120g / nap fehérjével nem tudtam volna fejlődni. De fejlődtem, és még sokan mások is. Sőt, képzeld el, van aki állati fehérje nélkül fejlődik, és a nem-állati fehérjéje is csak napi 100g körül mozog (személyes ismeretségben van, illetve ott egy egész al-sportág; vegán erőemelők, testépítők, stb.). Mindenkinek különböző mennyiségű fehérje kell az izomnövekedéshez, de 2g/tskg túl sok, főleg onnan kezdeni. Ha nem jön be a 1.5, 1.6, stb., akkor fel lehet menni egész extrém értékre is, ha az kell a fejlődéshez, de egy kezdőnek azt tanácsolni hogy 2-nél kezdje iszonyatos fäszság.

https://www.youtube.com/watch?v=pz_jcP88rq0


Amit a szénhidrátról írsz, az egyszerűen hülyeség. Naturálban nagyon kevés embernek van szüksége 3-4g / tskg-nál több szénhidrátra ahhoz, hogy lassan zsírosodjon és hónapról hónapra maximális mennyiségű izom fejlődjön. Újra felhozhatnám, hogy még az első tömegelésem alatt 5g/tskg szénhidráton voltam, és 3 hónap alatt 14 kg-t híztam. Nem izomban. Ennek ellenére itt is ugyanaz igaz mint a fehérjénél: fel lehet menni akár 8g/tskg-ra is, de ha azt tanácsolod, hogy ilyen extrém értéken kezdje, továbbra is, egy bärom vagy.


Kardiózni csak a kardiovaszkuláris erő miatt kell. Semmi másért. Vagy azt gondolod, hogy majd napi 3-400g szénhidrát, 100-150g fehérje meg 80-100g zsír mellett neked az edzés utáni 45 perces kis kardiód majd "fogyaszt"? :) Ne nevettesd ki magad.

Minél jobb az oxigénfelvevő képességed, annál könnyebben fogsz tudni zsírt veszíteni, mikor majd arra kerül a sor és megvannak az annak megfelelő étrendi alapok. Mivel kardiót tanácsolsz "mindenképpen", ezért sajnos erősen megkérdőjelezhető, hogy az étrend, amit saját magadnak állítasz össze, mennyire tiszta és fenntartható... ugyanis ezek szerint könnyen zsírosodsz, aminek az egyetlen oka a szar étrended (persze van genetikai háttere, de ha nem igazítod hozzá az étrended, az akkor is az étrended hibája). :) Nincs szükség kardióra, csak kardiovaszkuláris erő szempontjából, ami kell ahhoz, hogy ne fulladj ki edzés közben, illetve szálkásításnál az effektívebb zsírvesztéshez. Tömegelés alatt bőven elég a kardiovaszkuláris erő szinten tartása.

Ezen kívül futással naturálban úgy leég róla az összes izom, ahogy kell. Főleg, ha nincs hozzászokva a futáshoz, és nem az aerob tartományba esik nála. Dehát minek is magyarázom ezt neked, mikor úgy tűnik a szarrá kokszolt Mr. Olympiák tanácsaira hagyatkozol, és ezért úgyis jobban fogod tudni.


A teljes test edzés messze nem vezet túledzéshez. Gondolom szintén fogalmad sincs róla, hogy mi az. A "teljes test" még véletlen se azt jelenti, hogy a "teljes tested" szarrá edzed bukásig. Ennek ellenére megterhelő, hosszú edzés, és a leghatásosabb naturálban. Ha megvan a 8 óra alvás (nekem elég 6, max 7), a rendes kaja és edzések közt eltelik 48 óra, semmi bajod nem lesz tőle.

Ezzel szemben a gyökér osztott edzésterved a nyomába sem ér. Egyik izomnak se kell 5 nap, vagy 1 hét hogy regenerálódjon. A legtöbb 2, a nagyobbak max. 3 nap alatt tökéletesen regenerálódnak a legnagyobb terhelés után is (megint; ha adott minden a tökéletes regenerációhoz). Tehát ha van egy dicsőséges "lábnapod" hétfőn, a lábad legkésőbb szerdára teljesen regenerálódik (fehérjeszintézis VISSZAESIK), és legjobb esetben stagnál a következő hétfőig, rosszabb esetben izmot veszítesz. Ezen kívül mivel heti 1 edzéssel nulla - NULLA - az edzésgyakoriságod, ezért minden egyes edzésed után izomlázad lesz, mert gyenge vagy, nem vagy hozzászokva.


A gyümölcs egyszerű cukor, ugyanolyan élvezeti termék, mint a csokoládé. Semmi különbség nincs. Ugyanez a zöldségekkel. A műtrágyázás óta (~1950) a zöldségek és gyümölcsök tápértéke fokozatosan romlik. Egy 1990-ben végzett kutatás szerint az akkori zöldségek tápanyagtartalom szerint az 1960-as adatokhoz képest LEGKEVESEBB 70%-os visszaesést mutattak. De akadt 96%-os is.

Hogy ennek ellenére miért van szükség zöldségre? Mert a rosttartalma megmaradt, illetve minimális vitamin mennyiség van benne, ami elhanyagolható módon, de kiegészít egy jó multivitamin csomagot.


Nem tudom olvastad-e, bár valószínűleg nem, hogy kreatint csak fél vagy 1 év edzés után javasoltam. Addig nincs értelme.


Fehérjeporra pedig továbbra is csak akkor van szükség, ha rendes kajából nem tudja, vagy nem akarja bevinni a szükséges fehérjét.

2015. jún. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 - palilaci - ***** válasza:

Az igen mi megy itt kéremszépen. Egyébként amit a 4-9es (51eske) írt, azzal 100%ig egyetértek.


Nade. Ehh Te lány a legjobb ha előszőr elolvasod itt -> [link] az alapismereteket. Ezt egészíteném ki azzal, hogy a legjobban akkor jársz ha saját magad kutyulsz ki egy tömegnövelőt.

De miből van?

Álltalában sok cukor (70%) fehérje (25%) a maradék meg kreatin és egyéb extrák ami 1-2 évig teljesen felesleges. A lényeg, hogy ne vegyél TN-t mert fehérje áron fizetsz a cukorért. Vagyis 4kg TN-nek hiába csak a 30%a fehérje(protein) akkor is 16000 forintba kerül. Vagyis veszel 1,3 kg protit meg 3,6kg cukrot 16000ért... na ugye. Edzés utánra meg 50grammnál több szénhidrát (cukor) nem kell. Ezeknek az adagjában meg van 100-150g... issza a gyerek örül, hogy hétről-hétre hízik aztán a végén úgy fog kinézni mint egy teleszart zokni.

Viszont ha magadnak állítod össze, szöval veszel 3kg fehérjét 13000ért (MHN Whey pro) +2kg dextrózt (ezt raknak cukorként a tömegnövelőkbe) akkor ha úgy számolsz, hogy napi 2 adagot iszol a fehérjéből (egyet reggel, egyet bekeverve a dextrózzal) akkor majdnem elég 3 hónapig és tudod inni napközben is. TN-t meg nem ajánlatos mert eléggé odabssz a vércukorszintnek. Huhh.

Szóval ha rám hallgatsz veszel külön fehérjét, meg gyors szénhidrátot és magad kevered ki az edzés utáni turmixot. Nem nagy cucc. 50g gyors ch+1 adag fehérje. De nem ezen fog múlni a forma, hanem az étrendeden. Testtömeg*1,2-1,5g fehérje (csajnak minek 2g vagy több?? hol fog annyit beépíteni? 25x kevesebb tesztó van bennük ember.... ) indulásnak tstmg*3g alacsony GI-is szénhidrát és tstmg*1g telítetlen zsír. Ha nem hízol (havi 2kg max!!) akkor emeled a zsírt és a szénhidrátot. Dehh egy multivitamint szerezz még be, az mindig kell. Sok sikert:)

2015. jún. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!