Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Napi kb 30 perc futással...

Napi kb 30 perc futással vékonyodhat a lábam, vagy attól is vastagabb lesz?

Figyelt kérdés

futással annyi lenne a célom, hogy jól bírjam a tempót, és hogy talán még formásabb lábaim is legyenek, mert van rajta izom, csak az még elég érdekesen néz ki. van belső comb "zsír" is, remélem a futás segítene, és a fenéken is bőven van mit dolgozni, és nyílván a futástól nem várok csodát, de reménykedek.

nem jártam sose futni, de arra gondoltam hogy a fentiekre egy ilyen napi kb 30 perces futás szép lassacskán megoldás lehetne. csak sok teória kering akörül, hogy a futástól vastagabb lesz a láb(nyilván az izomtól), de nem minden esetben. itt már olvasgattam néhány kérdést, de ott olyan válaszokat láttam legfőképp, hogy attól függ mennyi ideig, vagy valami ilyesmi. nekem nem célom hogy nagyon izmos és vastag lábaim legyenek, csak formás, és egészséges kinézetű.

vagy ha ez így nem lenne jó, mit ajánlotok?


2015. aug. 26. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A futás a legszarabb hülyeség, amit csinálhatsz, és ez él az átlag ember fejében leginkább.

"Ha fogyni akarsz, fussá' paraszt!"


Helyette inkább diéta, NAGY súlyos edzés EDZŐTEREMBEN, esetleg kombinálva kardióval, de nem ész nélkül és nem sokat.


sargakapszula.hu/ - itt olvashatsz a kajáról, ingyen letölthető PDF. Ha most nem eszel megfelelő minőségű és mennyiségű kaját, akkor garantálom neked, hogy a futástól hosszútávon csak még szarabbul fogsz kinézni, mert a maradék izomzatodat is elégeted magadról, a zsír pedig ott marad - így pedig csont és zsír leszel, valami formátlan amőba.


Az edzéstervednek mindenképpen tartalmaznia kell:

- Guggolást

- Felhúzást (deadlift)

- Fekvenyomást

- Döntött törzsű evezést

- Mellről nyomást


Ezek alapgyakorlatok, ha ezek nincsenek benne, akkor csak az idődet és a pénzedet vesztegeted a teremben.


A személyi edzőket nem ajánlom, mivel mindegyik, EGYTŐL EGYIG full gyökér, de kibäszott megbízhatónak és hozzáértőnek akarja eladni magát. Akárhány év "tapasztalat" van mögötte, ne fizess ilyenért, felesleges.


A nagy súly alatt azt értem, hogy NAGY. Kis súlyoktól szart se fogsz változni. Erősödnöd kell, azt követi majd az izomnövekedés, ami adja a testednek a formáját. És nem, nem leszel "túl izmos", és nem fogsz úgy kinézni mint "egy felhő", kivétel ha több éven keresztül milliókat költesz arra, hogy illegálisan, kétes eredetű férfi hormonokat vásárolj és injekciózz be magadnak (segítek, férfiak se lesznek "csak úgy" akkorák). Gondolom megoldható számodra, hogy ezt elkerüld. A nők úgy fognak kinézni, mint a nők, akkor is, ha 200 kg-val guggolnak.


Kardióval az elején nem éri meg foglalkozni (így futással sem). Néhány hónap után talán érdemes edzések végére 20-30 perc lejtőn felfelé gyaloglást berakni, vagy pihenő napokon 1. étkezés előtt elmenni egy órát sétálni (kulcsszó: aerob edzés).


Ez például kezdőknek egy kiváló edzésprogram: [link]

2015. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, a combjaid pedig meg FOGNAK izmosodni. Jó segg ( = izmos) nincsen izmos combok nélkül, mivel egyik munkája függ a másiktól.


Viszont egyáltalán nem kell ettől tartani, mert mind mondtam, egyszerűen nem lehetsz "túl" izmos. Nők nem alkalmasak olyan szintű izomépítésre és megtartásra.

2015. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jesszus, megjött a súlyzós edzés mániás.


Kérdező, nyugodtan fussál, megfelelő étrend mellett lehet egy minimál izmot felszedni.

2015. aug. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt a mániát sporttudománynak nevezik, kedves idióta.


Mutass egy nőt, aki jól néz ki és csak fut. Csak egyetlen egyet. :)


Aztán nézd meg hogy néznek ki a hosszútávfutók.


Rájöttél már, mekkora idióta vagy?

2015. aug. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem segíti az izomnövelést, még nem lesz hülyeség a futás. Ha fogyni akar, ahhoz jó sport, és valóban javasolt kiegészíteni súlyzós (vagy saját testsúlyos) edzéssel is. Nem zárja ki egymást a kettő. Ráadásul sokra megy a súlyzóval, ha csak azért csinálja, mert kell, a futást meg közben akár megszeretheti egy életre. Vagy éppen fordítva. Nem kell ezen hisztizni, több sportot is lehet űzni egyszerre.
2015. aug. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!