Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ennyit lehet enni egy nap?

Ennyit lehet enni egy nap?

Figyelt kérdés

Az egyik oldalon azt olvastam, hogy 2,5-tel meg kell szorozni a testsúlyt ennyi gramm fehérjét lehet enni egy nap és 2-vel ha szorozzuk akkor annyi szénhidrátot.

Nekem a fehérjére 160 gramm a szénhidrátra 128 gramm kött ki. Tehát 288 grammnál nem ehetek többet?

Lehet hülye kérdés, de tényleg nem értem.


2015. aug. 26. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nem csak a kérdés hülye :D
2015. aug. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Osynho ***** válasza:
Az étel nem csak fehérjéből és szénhidrátból áll... Olvass utána kicsit a dolgoknak. De ez a 2,5 és 2 szorzó is butaság, és egyébként sincsenek mindenkire érvényes kőbevésett szabályok.
2015. aug. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szénhidrát a gyümölcs, zöldség is... akkor ezeket is bele kell venni nem?
2015. aug. 26. 12:30
 4/12 anonim ***** válasza:
Olvasd el a sárgakapszula című ebookot, valamint a powerbuilder-t
2015. aug. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Osynho ***** válasza:

"Szénhidrát a gyümölcs, zöldség is"


Nem, ezek nem szénhidrátok, hanem gyümölcsök, zöldségek. Tartalmaznak többek között szénhidrátot is.

2015. aug. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor már nem értem az egészet. Az egyik oldalon azt írtáj, hogy a suénhidrátokhoz kell sorolni.
2015. aug. 26. 12:33
 7/12 anonim ***** válasza:

Először azt hittem, csak viccelsz, de már látom, ennél komolyabb a helyzet.


Ezt olvasd végig: [link]

2015. aug. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem egészen. Vegyük a csirkemellet. Beírod google-ba, hogy "csirkemell tápanyagtartalma" és kidob egy táblázatot. Abban benne lesz, hogy 100 g (nyers) csirkemellben, van 21 g fehérje, 2,6 g zsír és 0 g szénhidrát. Tehát ha megeszel 100 g csirkemellet (nyersen mérve, de főzd meg... :D), akkor ettél 21 g fehérjét. Ha neked 160 g fehérje kell, akkor oszd el a 160-at 21-gyel, majd szorozd meg 100-zal és megkapod, mennyi csirkemellet ehetsz. 160/21=7,6 Ezt felszorzod 100-zal -> 760 g lesz, ennyi csirkét kell kimérned. Ugyan ezt kell csinálni a szénhidráttal is, pl. a rizs tápanyagtartalma: 100 g nyers rizsben van 77 g szénhidrát. 128 g szénhidrát az 166 g rizs.
2015. aug. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne olvass össze vissza oldalakat, ha a testépítés témakör érdekel, akkor shop.builder és cikkei, valamint a powerbuilder.hu, esetleg tesztoszteron.hu... Mást ne olvass, mert csak összezavar.
2015. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Osynho ***** válasza:
Az a baj, hogy ez nem testépítés témakör, tudás! Szomorú, hogy sokan ennyire nem gondolkoznak el, ilyen dolgokról nem tudnak semmit. Józan paraszti ész, könyörgöm! Az ismeretségi körömben is van több olyan ember, aki még csak hozzávetőlegesen se tudja, mit eszik, de folyamatosan "fogyózik". Na, ehhez gratulálok. Az ilyen szintű tudatlanság miatt hisznek el az emberek mindenféle baromságot, amit látnak, hallanak, olvasnak.
2015. aug. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!