Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan főzzem a zabkását? 200...

Hogyan főzzem a zabkását? 200 gr zabkását hány dl vizbe/tejbe főzzem?

Figyelt kérdés
2015. szept. 7. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindegy, úgyis elpárolog.A lényeg, hogy annyi vizet hagyj rajta,amilyen állagúan szeretnéd enni.
2015. szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Térfogatra szoktam mérni, 1 zabkása, 2 folyadék. Szerintem a legfinomabb 1 csésze zabkása, 1 csésze tej, 1 csésze víz arányban. Mire kis lángon felforr, kész is van. Persze ez az apró szeműre igaz, a másikat még nem próbáltam.
2015. szept. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

náam 50g zab,100g viz 20g tej

Nekem a reggeli menetrendem 50g zab egy tálba, rá édesítő és fahéj, erre öntöm a vízforralóval felforralt egy dl vizet, összekeverem. Majd lehűtöm 20g hideg tejjel, azonnal ehető, a nagyon kevés tejtől is sokkal jobb íz lesz.

2015. szept. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tehát, úgy kell elkészíteni a zabkását, hogy egy csésze zabpehelyhez, öntsél egy csésze tejet és egy csésze vizet. Kis lángon folyamatosan keverd, addig amíg sűrű masszát nem kapsz. Elkészítése 10 percig tart. Ezután tegyél bele pár csepp folyékony édesítőszert, majd egy kevés fahéjjal szórd meg. Ugyan így kell a nagy szemű zabpehelyt is elkészíteni, a főzése néhány perccel tovább tart. Reggelire nagyon jó laktató étel.
2015. szept. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, miben készíti az ember, s nyilván az is sokat számít, ki mennyire főzi szét... A párom négyszeres vízben főzi, mint a rizst, én sokkal többen, igaz, én teszek hozzá kókuszt is, valamint mikrózom, a mennyiség is kicsi... Ki kell próbálni, hogyan jó. Lehet kevesebb vízzel kezdeni s később önteni hozzá, ha kell, akkor nem lesz túl vizes (bár engem az se zavarna, max. kapna több kókuszt, amitől tejes lesz :D).
2015. szept. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sosem értettem, hogy miért kell a főzéssel bajlódni, egyszerűen lágy zabpelyhet kell venni (Ft-ra pontosan ugyan annyiba kerül a Lidl-ben a lágy, mint a sima), amit elég 2-3 percre beáztatni.
2015. szept. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!