Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Véradás után mennyit kell...

Véradás után mennyit kell várni, hogy súlyzós edzést végezhessek?

Figyelt kérdés
kettő napja voltam vért adni

2015. szept. 18. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Én vérvételen voltam,de gondolom sok különbség nincs,és másnap már edzettem.Ha nem lett nagy folt körülötte,meg nem fáj,akkor lehet edzeni,semmi bajod nem lesz tőle.
2015. szept. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hamar újratermelődik az a fél liter... Sőt, általában azért is vesznek "csak" felet, mert az az átlagos mennyiség, ami még itt-ott (lép) úgy fellelhető, hogy különösebben nem sínyli meg a szervezet. A raktárak kimerülése pedig azonnal beindítja a vérképzést.

Noha nem egy két nap lesz a teljes regeneráció, de azt nem is kell megvárni.

Az orvosok általában azt mondják, hogy aznap még ne. Másnap már mehet.

2015. szept. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. de gondolom nem mind egy hogY egy 120kg-os vagy 60kg-os ember "veszít" fél liter vért
2015. szept. 18. 20:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem. Nagyobb ember lassabban is vérzik el.
2015. szept. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1: Azért nem mindegy az, hogy 1 deci vér sem, vagy 5 deci.
2015. szept. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én vérvétel után délután már edzeni voltam...karoztam...kemény vagyok 15 évesen, bírom...ne csináld!...bírtam is...másnap a könyökhajlattól egy 10 centis átmérőben mindenhol fekete volt, azon kívül pedig a hajszálerek feketéllettek 2 centire(szét voltak durranva).
2015. szept. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!