Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valaki aki ért a testépítéshez...

Valaki aki ért a testépítéshez, étrendekhez?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, 175centi és 60kg. Ektomorf(ha valaki nem tudná sovány, nagyon nehezen hízó alkat). Körülbelül 4 hónapja edzek de ez idö alatt mindössze fél kiló jött fel. Hetente háromszor-négyszer végzek súlyzós edzést utána pedig iszok tömegnövelö fehérjét. Habár látok fejlödést magamon de a célom az lenne hogy elérjem körülbelül a 70kg-ot. Esetleg bárki tudna segíteni mivel tudnám elösegíteni a fejlödést? Mert ez így számomra nem jó, gyengének érzem magam, és szeretnék ezen változtatni.

2015. nov. 17. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy iszol "tömegnövelő fehérjét" attól ne várj csodát... Rendes kiszámolt tömegnövelő étrend kell... Olvasd el a sárga kapszula-t.
2015. nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem csodát vártam töle, hanem azt a hatást amit körülbelül mindenki másnak okoz... És igen, ez a kérdés valaki tud e segíteni milyen egy jó étrend ilyen alkathoz. A probléma hogy heti négy-öt nap dolgozom és ott eszem, és nem sok tápanyagban dús étel közül birok válogatni.
2015. nov. 17. 13:04
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez a sárga kapszula hasznos, köszönöm:)
2015. nov. 17. 13:09
 4/11 anonim ***** válasza:

A sárga kapszulában nagy hangsúlyt fektetnek a szh-ra, és mivel ekto vagy nagyobb szükséged lesz a telítetlen zsírokra.

Kalóriákat számolj, szh elég ha 3-4g/ttkg körül hagyod (könnyebb azt a mennyiséget megenni is). A kalóriaszükséglet fennmaradó részét pedig telítetlen zsírból vidd be.

Ez nagyon fontos, mivel kalóriatöbblet nélkül annyit fogsz fejlődni mint eddig. Szh-ból meg nehéz fedezni, zsírokból viszont hamar megvan.


Bár sokan utálni fognak ezért, de:

Személyes tapasztalatom hogy nehezen hízók kb beleszrhatnak a tiszta kajálásba, bármi ami magas kalóriatartalmú az mehet. A fehérje nyilván legyen meg (2g/ttkg), de azon felül csak a kalóriatöbbletre számolj (edző napokon 3000-3500).


Nyilván ez az utolsó bekezdés addig igaz, amíg figyeled a tested reakcióit, és utána ahhoz állítod be az étrended, de első 1-2 hónapban én csak zabáltam, utána finomítottam ki.

2015. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen én is hasonlóan kezdtem az edzéssel. Elöször ami jött aztán láttam mi jobb mi kevésbé jó és körülbelül két és fél hónapja van határozott edzéstervem aminek érzem az eredményét erönövelés szempontjából. Abban esetleg tudnál segíteni honnan tudom miben mennyi kalória van? Illetve mik a leg kalóriadúsabb kaják?
2015. nov. 17. 14:02
 6/11 A kérdező kommentje:
És természetesen köszönöm a segítséged:)
2015. nov. 17. 14:02
 7/11 anonim ***** válasza:

A legkalóriadúsabb ételek azok, amik szinte csak zsírból állnak... Nem tudom, meddig tudsz e téren elmenni. De nemcsak a kalóriasűrűség számít, hanem az is, hogy mennyire laktat, illetve mennyire bírod a zsírt. Ha nem tudod megenni vagy pár falat jóllakat fél napra és nem tudsz többet enni, akkor sokat érsz a tömény ételeiddel. Az időzítés is fontos lehet s persze nyomott sem akarsz lenni. Ki kell tapasztalni, mi maximalizálja a kalóriabeviteled úgy, hogy a teljesítményedet és közérzetedet nem rontja s persze hogy a tápanyagbeviteled is rendben legyen (bár egy kész jó étrendhez csak hozzáadsz némi plusz zsírt s nem lesz gond e téren).

Ott van még a test elképzelése a megfelelő makrókról, biztos van, aki rosszul van egy zsírosabb étrenden (én csak olyat ismerek, aki a kevés szénhidrátot nem bírja, illetve olyat, aki a sok szénhidrátot nem bírja, s nem úgy néz ki, hogy bármelyik is változtatni tudna ezen)... De egy kis pluszhoz nem kell rengeteg zsír, azzal szerintem nem lesz baj.


A tömegnövelő fehérje érdekes kifejezés volt. Ez nem így működik, fontos a megfelelő étrend s a kalóriatöbblet, anélkül nem megy.

2015. nov. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát nagyon szépen köszönöm a segítséged, majd egy pár hónap múlva remélem látni fogom az eredményét.
2015. nov. 17. 14:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta hogy zsírt egyen zsírral, csak annyi, hogy én anno nem ódzkodtam megenni egy egy pizzát, vagy mekibe 1-2 sajtburger menüt. Tudom hogy a sok fanatikus testépítő ilyenekre ugrik, de egy tényleges ecto röhög az ilyesmin. Én tudom hogy egy sajtbi menü pl 600 kcal, és amikor pl nem volt időm főzni, akkor volt hogy inkább elmentem betoltam 2-t hogy ne legyek nap végére kalóriadeficitben. Nem optimális, nem mindennapos, de egy olyan kényszermegoldás, ami jobb mintha deficitben lennék.


Kalóriadús ételek? Nézz szét. Olajos magvak mindenképp, zsírosabb ételek (nem, nem a tocsogó csülökpörköltre kell gondolni), pl sertéscombból készültek, mogyoróvaj (az igazi, nem valami szr nutella).

Boltban is nézd meg minden dolognak a tápanyagtartalmát, és lesz képed róla. De neten is olvasgathatsz ilyet hogy: kalóriabázis vagy akármi. Lényeg hogy tudd mit eszel, és számold minden nap, amikor nem a pontos étrendet követed.

2015. nov. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. nov. 17. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!