Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem tudok kézisúllyal bicepsze...

Nem tudok kézisúllyal bicepszezni! HELP?

Figyelt kérdés
Mindig amikor elkezdem csinálni kézisúlyokkal a bicepszezést akkor úgy érzem mintha nehezebben venném a levegőt és ez a dolog sajnos arra kényszerít hogy letegyem a súlyokat. Más gyakorlatnál soha nem volt ilyen nem tudom mi lehet a baj
2015. nov. 22. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát én se
2015. nov. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Glacierous ***** válasza:
Nagy a súly?
2015. nov. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Legyen csak nagy a súly, ne hallgass arra, aki azt mondja, vegyél vissza belőle! Ja, és nyomjad inkább rúddal.
2015. nov. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3: Baromság, mert majd összeesik vagy elpattan egy ér. Nagy a súly és bent tartod a levegőt. Észre sem veszi az ember az edzés hevében, azonban a légzésre figyelni kell. Leengedésnél belélegzel, emelésnél kifújod.
2015. nov. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 4

Helyesen: közepes levegőt veszel hasi légzéssel, ráfeszítesz a törzseddel hogy megfelelő egyen a hasüregi nyomás, majd a gyakorlat csúcspontján kifújod, és leengeded... de az sem baj, ha leengedés után fújod ki.


Bicepsznél még nem lesz belőle probléma, de ha begyakorolja azt a SZART amit írtál, guggolásnál úgy meg fog sérülni, mint az állat. Az összeesős, érelpattanós szövegre inkább nem reagálok...

2015. nov. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem értem mi a probléma, leengedésnél belélegzel amikor emelsz vagy nekifeszülsz az ellenállásnak, azaz a súlynak akkor kifújod. Guggolásnál amikor lemész, akkor lélegzel, amikor feljössz kifújod. Ha meg nagy a súly simán meg lehet sérülni, ha agyon erőlteted magad, úgy, hogy magad alá szarsz, akkor ne csodálkozz ha vérezni kezd az orrod vagy bevérzik a szemed. A törzsfeszítés meg alap a guggolás közben, nem is értem minek kell ódákat zengeni róla. Alapvető dolog, hogy feszíted a törzsed guggolásnál, nem is értem, hogy lanyha törzzsel hogyan lehetne guggolni.


Egyébként meg milyen szarra gondolsz? A légzés menetét egy neves testépítő könyvégben olvastam. Leeresztésnél belégzés, kinyomásnál vagy felemelésnél kifújás. Még az iskolában is így tanítják tornaórán. És nyilván nem arra gondoltam, hogy szívja tele a tüdejét, mint egy gall kakas.


A kritikát szívesen fogadom, csak nem ilyen stílusban.

2015. nov. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy én értettem félre, és nem úgy értetted, hogy a mozdulat közben fújja ki/szívja be a levegőt, és a "leengedésnél" alatt a mozdulat holtpontját érted, nem magát a leengedést.


https://www.youtube.com/watch?v=QhCmhVIcVFU

2015. nov. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!