Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » IIFYM nehezen hizoknak?

IIFYM nehezen hizoknak?

Figyelt kérdés

nyilván nem csak szemét kajából akarom bevinni, viszont én úgy vettem észre hogy napi 1-2 csalókajával sem zsirosodok tömegelés alatt. müködhet hosszú távon?

pl

1. zab + fehérje

2. rizs + csirke + zöldség

3. junk (melegszendvics / pizza / gyros panirozott csirke)

4. rizs + csirke + zöldség

5. junk

6. túró



2015. dec. 13. 19:07
 1/2 Sowilo ***** válasza:

Van valami iifym irányzat, amiben 80-20% szabály van, a neve nem jut eszembe. Számolod a napi bevitelbe a csalókaja tápanyagtartalmát is ha van rá lehetőség, és figyelsz, hogy ne haladja meg az összes bevitel 20%-át. Nem próbáltam, de ismerősi körömben mindenkinek bevált.


Nekem ez azért nem válik be, mert ha elkezdek enni valami szemetet, én nem tudok kis adagnál megállni. Hetente vagy kéthetente beiktatok egy csaló napot, mikor leszarom az egész diétát, és eszem amit akarok. Sosem megyek 8% testzsír fölé.

2015. dec. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igazából meg lehet oldani tisztán is, csak több telítetlen zsírt kell egyél. Viszont a "csalás" is működhet ha tényleg nehezen hízó vagy.


Volt hogy én heti többször is sajtburger menüt toltam mekiben pusztán a kalória miatt, hogy meglegyen (húzósabb napokon). Ilyen adottságokkal ehetsz bármit.

Nekem a kalóriaszámolgatás jött be, annyi hogy a fehérjét számolva +ba hogy az fix meglegyen. A többi meg zsír, és szh. Amennyi izom van egy hardgaineren (nem szeretem ezt a fogalmat, de most itt ezt a legegyszerűbb használni) bőven elég az a ch amit össze vissza megeszel, nem kell grammra pontosan rengeteget. 5g/ttkg is felesleges, 4 fölött már zsírosodnak legtöbben, de izmosodás nincs meg. (szénhidrát -> glikogén -> ha glikogén ratkár telített -> zsír)


Szóval ez az ész nélkül szh zabálás egyáltalán nem jó. Nekem ami legtöbb volt az valami 6,3g/ttkg körül volt, na ezt betolni rizsből meg zabból gondolhatod. És híztam, de izomban nem jött rám több, mint amikor 4g/ttkg körül voltam.


Szóval a lényeg, hogy a fehérjét, meg a kalóriát számold (kalóriaplussz mindenképp kell), és nem lehet bajod. Használd a kalóriabázis.hu-t ha kell, irányadónak jó. De egyébként minden étteremnek kell legyen összetételről infó, ha kell kérd el.

2015. dec. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!