Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mik a teljes testes edzés...

Mik a teljes testes edzés alapelvei, amiket kötelező betartani? Illetve mik a saját tapasztalataid?

Figyelt kérdés
2016. febr. 12. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Alapgyakorlatokra kell, hogy épüljön az egész, folyamatos legyen a progresszió.
2016. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Általában heti 3 edzés, izomcsoportonként 1 gyakorlat.
2016. febr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hány sorozat, illetve ismétlés menjen?
2016. febr. 12. 14:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell kitapasztalni. Csinalhatsz már létező jó rendszert mint az ICF 5x5, ha már van egy alaperőd akkor ottvan mondjuk a HST

Vagy más edzéstervek.

Igazábol a lenyeg hogy az alapgyakorlatokra epuljon

aztán még adogathatsz hozzá izolacios gyakorlatot attól függően mid van lemaradva.

2016. febr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nézzél ilyen edzésterveket, vannak lehetőségek. Én sokasokat láttam (3x14 meg efféle, ami nekem nem tetszett, én 12-10-8-at nyomok full kezdőként, nekem ez az ésszerű), Vera írta egyszer, hogy ő növeli az ismétlésszámot s talán a 20-at elérve emel a súlyon. Én azt unnám, de megértem a logikáját, nekem a könnyű után jön az aligbírom emelt súlyú, de ez nekem nagyon bejön :D Néha felmerül bennem, hogy kiírok egy kérdést, de nagyon alapvető, hogy hozzád passzoljon a dolog, ki kell tapasztalni, s nem tuti, hogy a nagykönyvben leírtak hozzák számodra az optimális eredményt. Van, aki szembemegy a tipikus módszerekkel edzésben, táplálkozásban s neki így a jó. Van pár alapdolog (táplálkozásban a fehérje, edzésnél a pihenés fontossága s persze sok más), de nemlehet apróra megmondani, mit hogyan kell csinálni.

Az 1 gyakorlatot sosem fogom betartani, a vállnak több része van, a bicepsz pedig a szívem csücske és semmit nem érzek egy gyakorlattól :D A többire van egy, ha némi talajgyakorlatot nem számítunk (láb, tricepsz. valamit érezzek már másnap :D). Nem is mindig az optimális fejlődés az egyetlen szempont, főleg lusta kezdőnél adni kell a lelkesedésnek is.

2016. febr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én 6szor 8 és 12 közötti ismétlés számot csinálok, és mindig húzó gyakorlattal kezdem, és nem tolóval, hogy teljesen bemelegítsem az ízületeket. Különben könnyebben kophatnak,szerintem.
2016. febr. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A Fegyencedzés c. könyvet is lehet alapul, kiindulásnak venni. Később - hónapok-évek múltán - tényleg megjelenik egyfajta igényed, hogy mit és hogyan edzenél másképpen. Ekkor utána néz az ember , s maga állítja majd össze a saját edzéstervét.
2016. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!