Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fehér rizs megemeli a...

A fehér rizs megemeli a vércukorszintünket?

Figyelt kérdés
Azt olvastam,hogy viszonylag megugrasztja,ezért nő az éhségérzet,több inzulin termelődik mint leptin és hízni lehet tőle,viszont ha több a leptin és ha lassú felszívódású szénhidrátot eszünk,pl.:barna rizs,akkor több lesz a leptin,kevesebb az inzulin?Ez igaz?És ha a rizst csirkemellel esszük akkor a glikémiás indexe csökken,szóval nem ugrik meg a vércukorszintünk,nemde?Ha valaki jártasabb a témában felvilágosítana még jobban?
2016. ápr. 6. 15:13
 1/5 Cortez70 ***** válasza:
100%
Így van. Önmagában a fehér rizs magas GI értékkel rendelkezik, gyorsan megdobja a vércukorszintet. De hússal és zöldséggel fogyasztva már alacsonyabb lesz a GI érték.
2016. ápr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm!! :)
2016. ápr. 6. 15:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedbe az ételek inzulin indexét nézegetném,nem a glikémiás indexet
2016. ápr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez komplikált dolog, de igen, ha nem magában eszed, hanem mondjuk rosttal vagy zsírral, az már csökkenti az inzulinválaszt. A csirkéhez pont nem értek, persze annak is van inzulinválasza, hisz fehérje, de bizonyára elég alacsony ahhoz, hogy a rizsét csökkentse valamelyest.


Hízni viszont csak kalóriatöbbletben lehet. S nem egyforma a testünk működése, van, akit jobban megkavar a gyors ch, mint mást. Az éhségérzetnél főleg ez van. Van, aki bedob egy halom gyors ch-t s jóllakottan ledolgozza a napot. Más pedig éhes lesz tőle, akármivel is eszi... Megint más pedig rosszul.


(A tuti a zsír némi zöldséggel s annyi fehérjével, amennyi már biztosan elég, ha az inzulinválasz minimalizálására mész rá :D S a fehérjék sem egyformák inzulinválasz terén.)

2016. ápr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen az összes választ,ment a pipa!
2016. ápr. 6. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!