Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért jobb az alapgyakorlatokr...

Miért jobb az alapgyakorlatokra és a szabad súlyokra alapozni?

Figyelt kérdés

Régebben én is folyton kerültem őket, nyilván, lényelmesebb leülni egy gépre meg befeküdni a lábtoló alá vagy a comhajlítóhoz, mellezni pedig a tárogatógépen. Úgy voltam vele, hogy így az adott izmokat le tudom edzeni kényelmesen, nem fogok úgy elfáradni és a sérülés esélye is kisebb. Aztán mára már teljes mértékben az alapgyakorlatokra helyezem a hangsúlyt, szívesebben is guggolok, mint, hogy a gépekkel szórakozzak, tricepszre is jobban szeretem a tolódzkodást vagy tricepsznyújtás, mint a csigás baromságokat stb stb. Jobban le is fárasztanak az alap gyakorlatok és jobban érzem is, hogy csináltam valamit. Van egy edzőtársam, nem nagyon szoktam neki segíteni, mert az alapokat tudja, de erről még nem beszéltem neki, hogy az alapgyakorlatokra kéne a hangsúlyt fektetni, mert manapság ahogy elnézem, (Ő is áttért a teljes testre, így ugye minden edzésen csinál 1 gyakorlatot izmonként.) mindig valami géphez ül vagy áll, sosem használ szabad súlyt, meg sem erőlteti magát, le sem izzad. Persze megcsinálja szabályosan, csak hát na.. Még nem szóltam neki, kíváncsi vagyok, hogy a héten fog-e bármelyik edzésen is egyetlen alapgyakorlatot csinálni.

Szóval?


2016. ápr. 18. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Osszetettebb gyakorlatok.
2016. ápr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Majd ha 5 év múlva is ugyanúgy néz ki mint most és ugyanolyan gyenge szar, akkor majd leesik neki a tantusz, hogy naturálban nem lehet hosszútávon ezzel fejlődni. Meg ilyen pinalegyező, "azért gépen csinálom mert az kényelmesebb" mentalitással amúgy se lehet lóf aszt se elérni.
2016. ápr. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Cortez70 ***** válasza:
Nagyobb erőnövelés, nagyobb izmosodás, az ízületek és a stabilizáló izmok is így erősödnek jobban.
2016. ápr. 19. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!