Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megvan valahol magyarul az...

Megvan valahol magyarul az icf 5×5 edzésterv?

Figyelt kérdés
Ki szeretném próbálni, de nem találom magyarul.

2016. máj. 27. 09:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Heti 3 nap edzés,egy-egy nap pihivel, pl. Hétfő -szerda-péntek. Hétvége általában pihi.

A nap:

Guggolás 5x5

Fekvenyomás 5x5

Döntött törzsű evezés 5x5

Csuklyázás 3x10

Törzsfeszítés 2x10

Bicepszezés 3x8

Tricepsznyújtás fekve 3x8


B nap:

Guggolás

Fekvenyomás

D.törzsű evezés (10%-kal kisebb súly,mint A napon)

Felhúzás 1x5

Fejfölé nyomás 5x5

Szűknyomás 3x8

Bicepsz állva rúddal vagy kézisúllyal 3x8


Ha hétfőn pl. A nappal kezdesz,akkor szerda- B, péntek A, következő hétfő B, stb. Szóval A B A,B A B. A súlyt úgy válaszd meg,hogy 5 ismétlés bukás nélkül menjen mnden sorozatban. Edzésenként növeld 2,5 kilóval,ha nem megy,akkor pl. Hetente ennyivel. Amint elakadsz,deload,visszábbveszed a súlyt az adott gyakorlatban,és újraépítkezel. Én főként a fő alapgyakorlatokban szoktam törekedni a folyamatos emelésre,bicepsznél pl. Volt h stagnáltam 38 kilónál egy hónapig is :D

2016. máj. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Blaha szerint opcionálisan lehet betenni pl. Vádli gyakorlatot,illetve oldalemelést,de alapjáraton ne változtass a programon. Hasazás sztem mindegyik edzésen lehet pár sorozat.
2016. máj. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. :)

Nem lesz sok az a plusz 2.5 kiló minden edzésen?

2016. máj. 27. 10:02
 4/14 anonim ***** válasza:

Szivesen!

De igen,egy idő után sok lesz. Én Hetente emelek 2,5öt,ha sikerül. Ha nem,akkor is ezeket a gyakorlatokat csinálom,mert megtetszett nagyon a program. Amúgy ez egy kezdőknek, de nem edzetleneknek szánt program,erő és izomnövelésre. Már nem emlékszem rendesen,de az alapgyakorlatokban az egy ismétléses maxom kb. 70%-ával kezdtem 5x5-öket nyomni, nekem úgy jött be.

2016. máj. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"A" napon a program szerint csinálhatsz bicepszezés helyett húzódzkodást is, ha megy belőle egyszerre legalább 5 ismétlés. "B" napon szűk nyomás helyett mehet tolódzkodás.


Én is csak hetente fogok emelni +2.5 kilót, mert ez így túl sok (és közel sem értem még el a határaimat, mert nagyon kis súlyokkal edzek).

2016. máj. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
azért az durva mikor valaki annyit nem tud angolul hogy "chest" meg "curl" meg "squat"
2016. máj. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az durvább, mikor valaki kisbetűvel kezdi a mondatot.
2016. máj. 27. 11:25
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
üdvözöllek az interneten
2016. máj. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Menő vagy.
2016. máj. 27. 11:41
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Én se tudok angolul de azért a gyakorlatok nevét még én is megértem, ha meg nem google képek között azonnal le lehet vágni, hogy mi akar lenni az a gyakorlat. Én indítanék egy "google használat alapismeretek" online tanfolyamot amikor először nyitsz meg valamilyen böngészőt.
2016. máj. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!