Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kreatin szedése?

Kreatin szedése?

Figyelt kérdés
Hogy kell szedni a kreatint? Olvastam, hogy lehet kúra szerűen és lehet napi 2x5g-ot.Hogy lenne jobb és a 2x5g meddig kéne szedni?Az lenne a másik kérdésem, hogy mit csináljak, hogy ne legyen hasmenésem tőle?Régen szedtem és 1-2x volt tőle.

2016. jún. 5. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:
2016. jún. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A napi adagot oszd el legalább 3-5 részre és legalább másfél óránként vegyél be belőle egy adagot. Különben tényleg meghajt!


A kretinnak a szervezetben az izmok mellett meg kell kötni vizet,mert nedves környezetben könnyebben végbemegy minden anyagcsere folyamat. Ez a lényege. Pár napig töltesz, de ha csak elkezded szedni és napi kisebb aagokban szeded, akkor is lassan töltődni fogsz vele ami egy idő után elégri az optimális szintet, de lőtte is fogod érezni, hogy duzzad az izmod és kezdesz robbenékonyabbá válni tőle.


még a HMB az ami hasonló hatású és a kreatin hatásához hozzá adódik és további pluszt ad az izom frissülésében.


A HMB-vel nem kell tölteni, sőt utána pihenőt se kell kihagyni mint a kretinnál. Azt mután beveszed, kb másfél óra múlva tetőzik a szervezetben és kettő és fél óra után csökken a felére a koncentráció. Ezért napi kisebb adagokra osztva érdemes bevenni, mert akkkor az egész edzés (bármilyen fizikai terhelés) időtartama alatt folyamatos lesz a hatás. Ha nem pótolod időben érezni fogod, hogy fáradékonyabb leszel, viszont ha később pótolod, akkor egy idő múlva megint frissebben és energikusabban érzed magad. Már próbáltam és tényleg érezni a különbséget elég jelentősen.

Ezt kerékpáros túrázásokhoz használom. Amikor egy folyamatos enyhe emelkedőn már éreztem, hogy többször meg kell állnom, mert sok, közben pótolom a HMB-t, akkor egy idő után mint ha frissebben tudnám nyomni és folyamatosan tudok haladni a felfelé vezető és egyre meredekebbé váló emelkedőn is. Persze ez edzettség kérdése is.

2016. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!