Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van összefüggés az izom méret...

Van összefüggés az izom méret és erő között?

Figyelt kérdés

2016. jún. 15. 11:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
de cortez, itt most csak a tömegről van szó. nyilván én is többel bicepszeztem régen, mikor nem edzettem, mint amennyivel most csinálnám, ha törött lenne a kezem...
2016. jún. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Cortez70 ***** válasza:
63%
Nem értitek, hogy mi az egyenes arányosság az a baj. Egységnyi izomnövekedéssel nem pont ugyanannyi erősödés lesz. Tehat arányos csak nem egyenesen. Mert több tényező bejátszik. Mi a szart nem értetek ezen?
2016. jún. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
persze h nem egyenes arányos, én ilyet nem is állitottam :D
2016. jún. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Cortez70 ***** válasza:
63%
Nem te. Én lettem leszólva, hogy de bizony egyenesen arányos. Pedig nem, mivel sok mindentől függ.
2016. jún. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
jobban függ a beidegzéstől, mit a tömegtől. edzéssel javítod a beidegzett izomrostok számát és összhangját, nagyban ez adja az erőnövekedést. másrészt pedig felnőttkorban már nem képződnek új izomrostok, hanem a már meglévők vastagodnak.
2016. jún. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

--gömb--


Igaza van békának is és Corteznek is, csak más szemszögből. Ugyanis ha a tényleges izomerőt nézzük, akkor egy kétszer akkora izomból ki lehet vezérelni kétszer akkora erőt. Az egy más kérdés, hogy ha van valamilyen korlátozó tényező, és ezt az idegrendszer érzékeli, akkor úgymond letilt.

Így végeredményben valóban nem lesz kétszer erősebb az illető, de ha a hajtaslanc ideális, akkor igen. Mindezt naturalban értem. Tehát két külön szempont.

2016. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy Cortez mondja, nem egyenes arányosság van közöttük.


Én inkább laza kapcsolatnak nevezném.


1 centis karral 10 kilót emelsz, akkor 2 centis karral nem fogsz automatikusan 20 kilót emelni. Kevesebbet fogsz.


Ugyanakkor erőedzéssel az 1 centis karoddal is tudsz 10+X kilót emelni tömegnövelés nélkül is.


Az meg szerintem egyedi kérdés, hogy az X helyére kinek mi lesz írva. Itt jön be a sok egyéni tényező.

2016. jún. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs sok összefüggés a méret és az erő között. Legalábbis nem ez a legfontosabb tényező. Inkább az edzettség számít.
2016. jún. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ez egyénenként is változó. Van aki akár mennyit edz, cuccol, nem nől, de az erő jön. Van az ellentettje is, tömeg jön mint a disznó, de erő sehol. Ez minden egyes embernél más görbét írna le.

De igen, arányos, csak nem egyenesen arányos. :D

2016. jún. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Cortez70 ***** válasza:
Akkor miért lettem lepontozva, ha most többen is egyetértenek velem? :)
2016. jún. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!