Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kreatin szedést hogyan kell...

Kreatin szedést hogyan kell elkezdeni?

Figyelt kérdés

Nézegettem pár oldalt & videót, de mindenhol máshogy írják le a dolgokat ezért ezeket nem értem. 1, Mikor kell szedni a kreatint ? (Edzés előtt 30percel, szénhidrátos étkezés előtt, vagy edzés kzöben vagy edzés után?)

2, Milyen fázisok vannak, és hány órának kell eltelni két kreatin szedése között ? (Amit olvastam, hogy van feltöltési fázis, és fentartási. Feltöltési fázis: testúly/3= kreatin mennyiség amit 5 napig kell bevinni. A fentartási fázis pedig, napi 5gram. Ezt tényleg így kell csinálni? A feltöltési fázisba hány órának kell eltelni 2 kreatin beszedése között? A feltöltési fázisnál mikor szedjem be?)



2016. szept. 10. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Naponta 5-10gramm amikor akarod akkor iszod meg
2016. szept. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Meddig szabad kreatint szedni egy húzamba, és meddig kell abbahagyni a szedését?

Mi történik ha a feltöltési fázisban, én nem tudok annyi kreatint bevinni a szervezetembe? (pl: 1-2 alkalom kimarad)

Kreatint csak annak javasolt aki versenyző vagy már 1 éve edz vagy esetleg annak is megfelelő aki kezdő/haladó ?

2016. szept. 10. 16:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Szedheted egesz evben minden nap nem kell feltoltes csak szedd 5-10grammonkent ennyi
2016. szept. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Kreatin szedést hogyan kell elkezdeni?"


Beveszed a napi adag 1/3-1/5-öd részét egyszerre, azután óránként vagy akár ritkábban is lehet a többit is.

Olyan fordulhat elő, ha egyszerre túl sokat veszel be, hogy jó alaposan meghajt. Én is jártam mr úgy amikor nem ismertem ezt a hatást és mások is írták, hogy sokaknak durva hasmenést okoz főleg a kezdetekkor az egyben bevett túl nagy adag, ami kisebb adagokban nem okoz gondot.


Még a HMB ami fokozza a hatását.

Annyi a különbség, amior a kreatint szeded, az akarod vagy nem tárolódik a szervezetben és lassan így is úgy is feltölti azt és csak hetek alatt távozik, ami nem baj, sőt előny.


A HMB szint viszont a bevétel után másfél órával lesz maximumonés kb kettő és fél órával csökken a felére a keringásban a koncentrációja. Ez nem tárolódik.

Csak addig hat amíg bent van. vagyis a HMB-ből a napi max adagot érdemes elosztani az edzés tervezett idejére és fél-egyóránként érdemes bevenni belőle a sznt tartásához.


Most találtam egy harmadik étrend kiegészítőt, amit még nem próbáltam ki Ez a Citrullin Malát. A leírás szerint a kreatinhoz hasonlóan anyagcsere támogató hatása van, de még erről nem tudok tapasztalatot mondani, mert jövőhét végefelé ígérik a boltban.


Volt már amiről szinte ugyanezt írták, az a beta-alanin. Azt szedtem egy ideig, de attól minden tagom csak elnehezült és furcsa fáradt elnezezült érzést adott, még hasmenésem is lett terhelés közben a hatására, már annyira rosszul éreztem magam edzés közben tőle, hogy örültem amikor végül haza értem. Szóval a béta-alanint tényleg nem tudom ajánlani a saját tapasztalatom alapján, de lehet, hogy ez másnál működhet, csak nálam egyéni érzékenységi reakció volt vele kapcsolatban.


A Citrullinról ha többet tudok a gyakorlatban, majd írok arról is. Nem súlyzózáshoz használom ezeket, hanem kerékpározáshoz, de az izom munka könnyítése, támogatása a lényeg mindegyik sportnál.

2016. szept. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 90 kilóval feltöltés alatt napi 30g-ot 1 hétig, aztán 2 hónapig 15g naponta, utána rögtön újra az egész. Reggel, edzés előtt, edzés után, én így osztottam el, esetleg 1 étkezés közben is
2016. szept. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!