Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Napi 120 g fehérjeportól (90g...

Napi 120 g fehérjeportól (90g protein kb) lehet bajom?

Figyelt kérdés

Abból indulok ki, hogy több nyugati kormány orvosi kamarája így a finn kormány is pl 98g fehérjét ajánl egy férfinek.


Én úgy szoktam bevinni, hogy 50 g reggel 50 g estefele

Ez 4-5 adag por fehérjétől függően.

1 hónapja csinálom és még nem lett tőle bajom. Szépen lassan, egyenletesen nőnek az izmaim, a közérzetem jobb mint a vizes, antibiotikumos csirkétől. Az emésztésem is teljesen rendben van.


2017. jan. 6. 02:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Van aki olyat írt h impotenciát okozhat, stb. Én ezt elég nehezen hiszem el.
2017. jan. 6. 02:12
 2/8 anonim ***** válasza:

A fehérjeigény szór, ha nem is annyira, mint a kalóriaigény...

A nagyon sok fehérje egészségtelen, de az nem 120 gramm és az impotenciához mégis mi köze lenne? Ha megeszel egy kiló húst, impotens lehetsz tőle? Ez hasonló.

Mindazonáltal nem tartják jónak a fehlérjeporra alapozást, normális étel is kell. Hogy konkrétan miért, azt én nem tudom, engem nem érint, túlságosan szeretem a normál fehérjeforrásaimat. Amik nem bolti csirkék :)

De a fehérje az fehérje. Vegyünk pl. egy tojásból kivont fehérjét. Mégis mit tudnak elrontani a gyártási folyamatban, amitől bajod lenne, miközben rengetegen használják sok éve s nekik nem?


Valamiért egyesek téveszmékben élnek. A táplálkozás terén sok ilyen van.


Viszont ha 90g fehérjét eszel s még egy csomót az ételeidből (ha alig eszel fehérjét ételben, akkor nem tudom, hogyan eszel, szinte mindenben van), az könnyen lehet feleslegesen sok. Amitől még nem lesz különösebb bajod. Az extrém sok fehérje már megterheli a szervezetet, de azt nagyon kevés embernek van esélye elérni csak úgy, véletlenül nem szokott összejönni.

2017. jan. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miközben bomlik a fehérje a bélben ammónia termelődik amivel a májnak meg kell bírkóznia, ez nyílván nem jó...

Sajnálom, de a testépítés nem az egészségességről, hanem az izom növelésről szól...

Nyílván a mai világban az emberek 90%ánál egészségesebben eszik egy testépítő, de ez számomra inkább elszomorító mint bíztató...

De ez van, ha a viszonyítási alapja is rossz mindenkinek... ha egy alapjáraton egészségtelen étrendről vált valaki testépítő kiszámolt átgondolt étrendre, nyílván egészségesebbnek fogja azt megélni... és igen a mai tudományos kutatások egyre nagyobb számban bizonyítják, hogy a civilizációs betegségek mind összefüggnek a magas arányú fehérje és zsír fogyasztással...

A fitnesz ipar a pápkiegekkel egyre inkább olvad be a gyógyszeriparba és a fitnesz ipar egyre inkább erőlteti a lowcarb diétákat...

Véletlen lenne?

Én minden esetre veganként is jól érzem magam és edzek... nem tartom magam testépítőnek, de nem szokták elhinni, hogy vegan vagyok, mert izmos vagyok... 186 magas 87-90kg sacc 16%tzs

De nem akarok fejlődni izomzatban pusztán szinten tartok...

2017. jan. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vegan étrendem kb 400gramm szénhidrát 100grymm fehérje 30-50gramm zsír/olaj...

Csak hogy tiszta legyen a kép...

2017. jan. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy bajod lesz tőle, ha mellette tartalmaz az étrended mindent. Arra azért figyelj, hogy a húsban vannak ásványi anyagok (pl. vas, cink, foszfor). Ezeket azért be kéne vinni, mert fontosak. Össze kéne nézned, hogy nagyjából minden megvan-e az ételeidben.
2017. jan. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha húsra akarod alapozni az ásványi anyag beviteledet hamer meghalsz hiány betegségekben :D
2017. jan. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
multivitamint szedek.
2017. jan. 6. 12:31
 8/8 anonim ***** válasza:
A hús jelentős forrás vas, cink, foszfor tekintetében. Elsősorban a kajákra kéne hagyatkozni, nem a multira, hogy az majd mindent megold. Ha a por mellett nincs más fehérjeforrás, akkor lehet ezekből hiánybetegségeket összeszedni.
2017. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!