Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erősember versenyeken miért...

Erősember versenyeken miért nem látok szumó felhúzást? Nekik nem lehet olyat, vagy miért mindenki konvencionálisban húz?

Figyelt kérdés
A legtöbb erőemelő szumóban húz,de erősembert még nem láttam úgy húzni.

2017. jún. 7. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen megkötés, hogy ne lehetne sumóban húzniuk. Sokkal lazábbak a szabályok strongman felhúzásnál, mint erőemelő versenyen. Használhatnak gurtnit, nem baj ha menet közben a rúd megindul lefelé, ha fel tudja húzni nem számít, hogy csinálja. Valószínű alkatból adódóan húznak inkább konvencionálisan. Illetve a sumoban jobban számít a technika, koncencionálisnál ha nagy gáz van nagyobb az esélye, hogy izomból megoldja.
2017. jún. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Évek óta tiltva van, már nem lehet úgy húzni sehol erősember versenyeken, Magyarországon sem. Egyébként is kb. csak az erőemelésből átjött, strongmannal próbálkozó évtizedekig sumóban húzó sportolók húztak így. Egy erősember sokkal nagyobb súlyt tud simán húzni, mint sumóban, illetve a sima húzás sokkal jobban erősíti a derekat/combot is, így ha simán húznak, akkor kb. minden emelő/cipelő számban erősebbek lesznek, ha sumóban húznak, akkor meg csak sumo felhúzásban... Többet profitálnak a konvencionálissal. Én 186cm magas vagyok sumoval kezdtem, 210kgnál többet nem tudtam felhúzni... Évekig ennyi volt a maxom. Majd váltottam, és pár hét elteltével 82kg-os testsúllyal Lifetime Naturálon már 245kg-ot húztam... Azóta így elértem már a 260kg-ot... Sumóba szerintem még mindig 210en lennék... Ha esetleg érdekel a naturál testépítés és erősport akkor nézz rá a csatornánkra:


https://www.youtube.com/channel/UCpaqDMYSZ1vLM8qKJXFJbxg?vie..

2019. febr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!