Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nézik le azt, aki...

Miért nézik le azt, aki rángatja a súlyzót bicepszezésnél?

Figyelt kérdés

Azt mondjám,hogy nem szabályos,nem jó így stb..Pedig a szkanderosok is így edzenek.Meg itt van pl.Denis Cyplenkov,aki szintén “rángatja” és 60-as felkarja van

[link]



2018. jan. 13. 14:48
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:

A kettő nem ugyanaz. Cyplenkovnak az a lényeg, hogy olyan erőkifejtésre legyen képes (teljes testből), hogy lenyomja az ellenfelét.


Egy átlag kondis ember pedig az izomzatát akarja növelni. Ott nem a teljes test erejét kihasználva, kéne a súlyzót emelni, hanem csak az adott izomból(pl. bicepsz).

2018. jan. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
A testepites vilagaban nagy tevedesek vannak szabalyossag teren.
2018. jan. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:

"Ha azt csinálná,amit te,nyilván fele ekkora nem lenne."


Tipikus gyúrós hozzáállásod van, ha valaki izmos akkor az mindent jól csinál/ért. Ez nyilván nincs így. Egyébként én nem ismerem az ő karrierét, de jó ha tudod, hogy a legtöbb rángatósan edző élsportoló finoman szólva tele van egy gyógyszertárnyi szteroiddal/növivel/ inzulinnal stb. Ahol én edzem ott is van koxos ember aki nem edz túl fényesen mégis nagyon nagy (bár most kevésbé). Egyébként ha valaki nem testépítő akkor másképpen nézhet ki a dolog, de ha valaki testet épít akkor ez azért nevetséges, mert sokkal nagyobb súlyt használ de cserébe leveszi a teher nagy részét a célizomról és baromi sérülés veszélyes is. Én is sok rángatást látok magam körül a terembe, rossz nézni. Baromi sérülés veszélyes is, és az egész test dolgozik kb.

2018. jan. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
Előttem lévő megmondta. Aki ilyen rángatással elér egy fizikumot ami jó, az szteroidozik.
2018. jan. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

Én is így rángatom.Bár ez szerintem még nem rángatás.A legtöbb nekem 70kg-ba volt 8 ismétlés.Elég jó felkarom van.

Pont,hogy naturálban kell hanyagolni az izolálást és akát belecsalni a nagyobb súly érdekében.Megmondta a Szuli is.A kokszos testépítők zöme pont hogy gépeken izolálgat,sokszor akkora súlyokkal,amit még egy kezdő is elbírna.

Szerintem ha rendesen végez valaki szabadsúlyos alapgyakorlatokat és rendesen megerősödtek a stabilizáló izmai,nem veszélyes ez a bicepszezés

2018. jan. 14. 01:03
 16/48 anonim ***** válasza:

Ez nem rángatás? A térdével rugózik, a könyöke 2centit ha hajlik, a felsőteste úgy jár mint egy metronóm...


Kis csalás belefér, nem kell karót nyelni de ez túlzás.

2018. jan. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:

"Meg itt van pl.Denis Cyplenkov,aki szintén “rángatja” és 60-as felkarja van"


Meg majd porckorong sérve is lesz neki,azért ezt vedd figyelembe.

2018. jan. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:
Miért lenne porckorong sérve?A súlyemelők nem lendületből dolgoznak?Nekik sem lesz sérvük
2018. jan. 14. 12:33
 19/48 anonim ***** válasza:
Abból indulok ki,hogy gondolom a bicepszgyakorlat szabályos kivitelezését nem véletlenül találták ki.Ezért,ha valaki rángatja,hintázik vele,esélyes,hogy nem tesz jót magával.
2018. jan. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:

Es bele szoktal gondolni, hogy mitol szabalyos egy gyakorlat, vagy gondolkodas nelkul kuveted azt, amit allit a testepites vilaga?

Allitolag bicepszezesnel az a szabalyos vegrehajtas, hogy a vegen teljesen kinyujtud a karod es lendulet nelkul huzod fel. Ha belegondulsz, ez ku.vara nem tesz jot neked. Mikor teljesen kinyujtod a karod, nagyon serulekeny pozicioban van a bicepszed es erre rateszel azzal, hogy nem veszel semennyi lenduleted az elejen.

2018. jan. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!