Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehetséges, hogy lábedzéssel...

Lehetséges, hogy lábedzéssel fejlődik a hasizmom, vagy ez valamelyik más edzésem miatt lehet?

Figyelt kérdés

Az utóbbi két napban valami eszméleten változást vettem észre a testemen, ami túlságosan is felkeltette az érdeklődésemet, ugyanis semmilyen értelmes magyarázatot nem találok rá...

Január közepe óta kondizok, 16 éves srác vagyok, 53 kg, 171 cm, a magasságomhoz képest sovány vagyok.

A hasamon azonban van zsírréteg, mert egyelőre a rendes táplálkozás mellett elég sok egészségtelen cuccot fogyasztok(kóla, chips, és egyéb ilyen vackok.).

A kérdés az, hogy hogyan lehetséges az, hogy hasra egyáltalán nem edzek, csak bicepsz, tricepsz, váll, mell, hát, lábra, és mégis főleg az alhasi része az izomnak annyira kemény, ha csak enyhén is befeszítem, hogy az egészet teljesen ki tudom tapintani, viszont nem látszik.

De bőven érzem a formáját, a méretét, meg mindent.


Ha lényegesek a gyakorlataim, akkor jelezzétek, és később leírom őket.

Ami még talán érdekes lehet, hogy még amikor elkezdtem edzeni, nagyon az elején éreztem a hasamban izomlázat, amikor edzés közben még össze vissza feszítettem mindenemet, nem csak az edzeni kívánt csoportot, de ezt már nem csinálom 2-3 hete, és azóta nincs is izomlázam a hasamban, és akkor még nem is volt ez az érzés.

Semmilyen gépet nem használok, ami bármilyen szinten is megdolgoztatná a hasizmot, csak maximum olyat ami a bordaközi izmokat.


Valaki tudna választ adni erre, hogy mitől lehet?


2018. febr. 21. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy attól van izomlázad. Nem kell hasazgatni, az alapgyakorlatoktól elegge megerosodik a hasad. En nem hasazok mar kb 2 eve, most tomegelek 15%tzsm van az mind a hasamon kb es latszik a kockam igy is.
2018. febr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. febr. 21. 22:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Bőven lehet, van mit stabilizálnia összetett gyakorlatoknál, persze, ha végzel rá pár sorozat izolációt, abból csak profitálsz.
2018. febr. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!