Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Combra szumó felhúzás, vagy...

Combra szumó felhúzás, vagy kitörés?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb/hasznosabb combra, a 2 közül?

2018. febr. 28. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha csak ezek közül lehet,akkor mindkettő inkább. Guggolás /lábtoló nem lehet?
2018. febr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lábtoló az nem, guggolni viszont guggolok.

Csak arra gondoltam, hogy kéne mellé még 1 gyakorlat combra, mert nem tudok 5-6 sorozatnál többet guggolni maximális súllyal.


Igazából nem csak ez a 2 gyakorlat jöhet szóba, hanem szinte bármi szabad súlyos. (mivel otthon edzek)

2018. febr. 28. 16:37
 3/7 anonim ***** válasza:

E két gyakorlat gyakorlatilag ugyanazon izmokra hat. A kitörés az egyenes combizmot és a nagy farizmot dolgoztatja leginkább. A szumó felhúzás szintén elsősorban a farizmokra hat, de szépen kap a rectus femoris is, ahogy a combbicepsz és az adductor komplex.

Kifejezetten combfeszítőre azonban vannak sokkal jobb gyakorlatok. Például úgy ahogy az első írta, a guggolás és a lábtoló.


Viszont ha e két gyakorlatból kell választani, akkor a szumó felhúzás, ami "jobb".

2018. febr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Igazából azt tervezem, hogy a "combedzés" nagy részét a guggolás és a merevlábas felhúzás teszi ki. De nekem mindenképp kéne még 1 gyakorlat combra.


Szóval igazából bármilyen szabad súlyos combgyakorlatot irhattok.


Ezért akkor felteszem máshogy a kérdésem.

Melyik a legjobb/hasznosabb szabad súlyos combgyakorlat a guggoláson kivül?

2018. febr. 28. 16:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor viszont szumo!
2018. febr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel a kérdés az, hogy melyik jobb combra: felhúzás. Mivel több súlyt tudsz használni. Amúgy szumót, vagy box squat-ot nem hülyeség végezni, sokaknál elhanyagoltak az adduktorok (oké, ez már tényleg csak okoskodás mert nálam is :D). De igazából van értelme. A kitörést én utálom. Van értelme az egylábas gyakorlatoknak is, prehabként kell rájuk tekinteni. De akkor már inkább tanuld meg a pistol squat-ot. Jól rá tud mutatni, ha valamelyik oldalon gyengébbek a csípő körüli stabilizáló izmok (igazából ez már eleve egyértelmű lesz abból, hogy melyik lábadon állsz labilisabban).
2018. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Sumo felhuzas kozelebb van a guggolashoz, mint a felhuzashoz, akkor mar csinalj inkabb guggolasvariaciokat.
2018. márc. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!