Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Európában hol születnek a...

Európában hol születnek a legerősebb emberek?

Figyelt kérdés

Ukrajna, Szerbia, Izland, Norvég esetleg Dán?


Szerintetek hol születnek a legerősebbek?


2018. ápr. 22. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem Izland. Főleg ahhoz képest kegyetlen hogy milyen kis ország. A World's strongest man-t is is ugye sokszor nyerték még a 80-90-es években, és szerintem bár eddig nem nyert, az elkövetkező években Hafthor Bjönsson is be fogja húzni őket.
2018. ápr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Skandináv országok és Skócia.
2018. ápr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ja szerintem is ők, mondjuk nagyobb hagyománya is van a Strongmannek a skandináv országokban mint például a szlávoknál.


A Dinári-Alpokban születnek még állítólag brutál méretű emberek, ez ugye Szerbia, Montenegró meg Bosznia. Látszik is kézilabdában, kosárban meg röplabdában hogy teljesítenek. Nálunk viszont nincs akkora hagyománya az erőemelésnek. Az ukránoknál sincs, pedig ott is kiemelkedő fizikumú emberek vannak, főleg a kozákok leszármazottai. Oroszokat nem vontam be a számításba, mivel részben Európa részbe Ázsia, de egyértelmű ott is brutális állatok vannak. Elég ha a fekvenyomó világrekordot és Hafthor Björnsson-t elpi..csázó Kirill Sarchyev-re gondolunk, aki 335 kg-ot nyom ki fekve, míg Hafthor max 250-et képes. Mondjuk neki más az erőssége.


Egyébként Magyarországon vannak emberek aki ki tudnak 260-270 kg-ot nyomni fekve? Mert nem nagyon találtam. Talán Kathi Bélának sikerült a 240 kg anno.

2018. ápr. 22. 14:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Mészáros László
2018. ápr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, megtaláltam. Van rajta kívül még valaki?
2018. ápr. 22. 14:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Rengetegen vannak. Ne viccelj mar, 20-24 evesek juniorban nyomkodnak 220-40eket. Openben meg plane. Van ismerosom, aki 100kg alatt 280-90-et nyomott, kozel a sulyanak a haromszorosat.
2018. ápr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6


Igen, akkor miért nem versenyzik Eddie Hallékkal? Eddie Hall 300-at tud kinyomni és a világ első három legerősebb embere közt van számot tartva. Biztosan a haverod is akkor ott lenne a top 5-ben. Gratulálok a haverodnak!

2018. ápr. 22. 17:32
 8/10 anonim válasza:
Mészi 300 fölött is tudna csak nincs akivel versenyezzen
2018. ápr. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kerdezo el vagy tevedve. Kezdjuk ott, hogy Eddie Hall erosember es nem eroemelo. Erosember szabalyok szerint versenyez, az o felhuzasuk 90%-ban egy eroemelo versenyen szabalytalan lenne. Ezert is huznak nagyobbat, mert pl megengedett a hitching, ami eroemelesben tiltott.

Tovabba, ha megnezed az eroemelok is altalaban egy gyakorlatban erosek a harombol, tehat a nagy tobbseg guggolasban es/vagy felhuzasban eros. Nezd meg Ray Williams-et, 500 korul guggol de 250 korul nyom fekve.

Egyebkent versenyzo a haverom, tobbszoros vilagbajnok, es az a nyomasa vilagrekord is volt.

Meg hozzatennem, hogy aranyaiban a kisebb testsulyuak sokkal "erosebbek" mint az altalad emlegetett emberek. 100-110 kilos emberek huznak 420-450 kilokkal, amennyivel a te Thorod 190 kilos testsullyal huz. Pl Yuri Belkin 102-3 kilosan huz 440 korul, Thor 190 kilosan huzott 470 felett. Thor a sulyanak a 2.5szeresevel sem huz, Yuri meg kozel a 4.3szorosaval.

2018. ápr. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Arányaiban persze hogy sokkal erősebbek a kisebb testtömegűek, nyilván 200kg-hoz közeli testtömeget nem lehet olyan alacsony testzsírral elérni mint 100-110-et, a zsírtól meg nem lesznek erősebbek. Azért azt is érdemes megemlíteni hogy Björnsson 206cm és emiatt van 190kg körül. Ha ugyanilyen testtömegindexxel és testzsírral 180cm lenne mint egy átlag ember akkor "csak" 145kg lenne és akkor is fel tudna húzni ugyanúgy 472kg-t mert a magasságtól csak nehezebb lesz erősebb nem.
2018. ápr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!